Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdynia - Kielce

Odległość pomiędzy Gdynią a Kielcami wynosi ok. 500 km. Trasę tą można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybszym, ale i najbardziej kosztownym środkiem transportu na tej trasie jest samochód. Dużo taniej wychodzi podróż pociągiem lub autobusem. Lepszym wyborem jest autobus, ponieważ pomimo konieczności przesiadek podróż jest tańsza, a wybór połączeń większy.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Gdyni do Kielc prowadzi przez Gdańsk, Toruń, Włocławek, Łódź i Piotrków Trybunalski. Je długość to ok. 503 km, czas dojazdu ok. 6 godzin. Na odcinku Gdańsk – Toruń poruszamy się płatną autostradą A1. Możemy ją ominąć drogą krajową nr 91 przez Tczew i Grudziądz. Inna możliwość to trasa przez Elbląg, Ostródę, Warszawę i Radom. Długość tej trasy to ok. 553 km, czas dojazdu ok. 6 – 7 godzin. Trasa ta biegnie drogami krajowymi i ekspresowymi. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Gdyni do Kielc. Podróż z przesiadką można zaplanować przez Łódź lub Warszawę. Do tych miast łatwiej dostać się z Gdańska, niż z Gdyni. Można wtedy skorzystać z taniej oferty Polskiego Busa. Z Gdyni do Gdańska najłatwiej dostaniemy się Szybką Koleją Miejską. Z Łodzi i Warszawy do Kielc kursują autobusy PKS, Polski Bus i inni przewoźnicy prywatni.

Podróż pociągiem

Dostępne jest jedno bezpośrednie, nocne połączenie z Gdyni do Kielc. Podróż trwa ok. 10, 5 godziny. Pozostałe połączenia to połączenia z przesiadkami w Warszawie, Radomiu lub Miechowie. Minusem podróży pociągiem jest bardzo długi czas przejazdu, plusem korzystna cena.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.