Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdynia - Częstochowa

Odległość z Gdyni do Częstochowy wynosi ok. 480 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najwygodniejszy, ale i najdroższy jest dojazd samochodem. Dużo tańsza jest podróż pociągiem lub autobusem. Połączeń autobusowych jest dużo mniej i podróż może wymagać przesiadki. Minusem podróży pociągiem jest długi czas przejazdu.

Podróż samochodem

Jadąc z Gdyni do Częstochowy mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Gdańsk, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski i Radomsko. Długość tej trasy to ok. 479 km, czas dojazdu ok. 6 -7 godzin. Na odcinku Gdańsk – Toruń poruszamy się płatną autostradą A1. Odcinek płatny można ominąć drogą krajową nr 91 przez Tczew i Grudziądz. Można także wybrać trasę przez Gdańsk, Elbląg, Ostródę, Płońsk, Sochaczew, Tomaszów Mazowiecki. Piotrków Trybunalski i Radomsko. Długość tej trasy to ok. 575 km, czas dojazdu ok. 6,5 – 7 godzin. Biegnie ona drogami krajowymi nr 7, 50 i 1 oraz drogami ekspresowymi S7 i S8.

Podróż pociągiem

Z Gdyni do Częstochowy można dostać się pociągiem bezpośrednim. Dostępnych jest kilka połączeń dziennie. Podróż jest dość długa i trwa ok. 9 – 11 godzin. Dostępne jest także połączenie z przesiadką w Tczewie lub z dwoma przesiadkami w Warszawie i Zawierciu, Warszawie i Koluszkach bądź Poznaniu i Lublińcu.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Gdyni do Częstochowy. Podróż trwa ok.  8,5 – 9 godzin. Ponieważ jest tylko jedno takie połączenie podróż najczęściej wymaga przesiadek. Można zaplanować podróż przez Warszawę, Toruń lub Łódź. Do tych miast łatwiej dostać się z Gdańska, skąd można skorzystać z tanich połączeń oferowanych przez Polski Bus. Z Gdyni do Gdańska można szybko i łatwo przejechać Szybką Koleją Miejską.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.