Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Częstochowa - Radom

Odległość pomiędzy Radomiem a Częstochową w linii prostej wynosi 156 km. Długość trasy samochodowej to ok. 200 km. Trasę pomiędzy Częstochową a Radomiem możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybszy i najwygodniejszy jest samochód. Tańsza jest podróż autobusem lub pociągiem. Obydwa środki transportu wymagają przesiadki, ale podróż autobusem jest krótsza.
 
Podróż samochodem

Jadąc z Częstochowy do Radomia mamy do wyboru dwie trasy o podobnej długości i czasie przejazdu. Pierwsza prowadzi przez Radomsko, Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki. Jej długość to ok. 200 km, biegnie ona drogami krajowymi nr 1 i 48. Druga prowadzi przez Radomsko, Piotrków Trybunalski, Sulejów i Opoczno. Jej długość to ok. 194 km, biegnie ona drogami krajowymi nr 1 i 12. Czas przejazdu wymienionymi trasami to ok. 2,5 – 3 godziny.

Podróż autobusem

Z Częstochowy do Radomia można dostać się autobusem bezpośrednim lub z przesiadką. Połączeń bezpośrednich jest bardzo mało. Najlepiej jest pojechać z przesiadką w Kielcach. Wybór połączeń jest dość duży. Orientacyjny czas podróży z przesiadką to ok. 4 – 4,5 godziny. Połączenia obsługują głównie przewoźnicy prywatni oraz PKS.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Częstochowy do Radomia. Dostępne są połączenia z przesiadką w Zawierciu, Kielcach lub Warszawie ewentualnie dwiema przesiadkami w Zawierciu i Kielcach lub Kielcach i Skarżysku Kamiennej. Z powodu konieczności przesiadek podróż jest długa od 4 godzin wzwyż.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.