Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Białystok - Sosnowiec

Odległość z Białegostoku do Sosnowca wynosi ok. 500 km. Trasę pomiędzy Białymstokiem a Sosnowcem możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Jeżeli chodzi o kolej dostępne są połączenia bezpośrednie i z przesiadką. Podróż autobusem wymaga przesiadek, ale możemy tu skorzystać z oferty tanich przejazdów.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Białegostoku do Sosnowca prowadzi przez Warszawę, Tomaszów Mazowiecki i Piotrków Trybunalski. Jej długość to ok. 500 km, czas dojazdu ok. 6 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 8 i 1 oraz drogą ekspresową S8. Można także wybrać wariant przez Warszawę, Radom, Kielce i Zawiercie. Długość tej trasy to ok. 535 km, czas dojazdu ok. 7 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 8.7 i 78 oraz drogami ekspresowymi S7 i S8.

Podróż  autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Białegostoku do Sosnowca. Podróż wymaga przesiadek. Najwygodniej pojechać przez Warszawę i Katowice. Można wtedy skorzystać z tanich przejazdów oferowanych przez firmę Polski Bus. Z Katowic do Sosnowca można dostać się komunikacją miejską. Orientacyjny czas przejazdu to 8 – 9 godzin.

Podróż pociągiem

Dostępne są bezpośrednie połączenia z Białegostoku do Sosnowca. Podróż trwa ok. 8 godzin. Większość połączeń to jednak połączenia z przesiadką w Warszawie. Czas dojazdu zależy od układu połączeń. Orientacyjnie jest to ok. 6,5 – 9,5 godziny.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.