Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Białystok - Gdynia

Odległość z Białegostoku do Gdyni wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 440 – 465 km. Najszybciej z Białegostoku do Gdyni można dostać się samochodem. Taniej niż samochodem wychodzi podróż pociągiem lub autobusem. Oba środki transportu mogą wymagać przesiadki, mają zbliżoną cenę i czas przejazdu.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Białegostoku do Gdyni prowadzi przez Łomżę, Nidzicę, Ostródę, Elbląg i Gdańsk. Jej długość to ok. 437 km, czas dojazdu ok. 5,5 – 6 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 64 i 7 oraz drogą ekspresową S7. Nie zawiera odcinków płatnych. Można także wybrać wariant przez Ostrów Mazowiecka, Ciechanów, Toruń i Gdańsk. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 8, 60 i 10, a na odcinku Toruń – Gdańsk płatną autostradą A1. Długość tej trasy to ok. 526 km, czas dojazdu ok. 6 godzin.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Białegostoku do Gdyni. Podróż trwa ok. 8 godzin. Pozostałe połączenia to połączenia z przesiadką w Warszawie lub Gdańsku. Czas dojazdu zależy od układu połączeń. Orientacyjnie wynosi on 8 – 10 godzin.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Białegostoku do Gdyni. Podróż trwa ok. 8 – 9 godzin. Poza tym z Białegostoku do Gdyni można dojechać z przesiadką w Warszawie. Inną możliwością jest dotarcie do Gdańska, a stamtąd Szybką Koleją Miejską do Gdyni. Tanie przejazdy na trasie Warszawa – Gdańsk obsługuje Polski Bus.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.