Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Białystok - Częstochowa

Odległość z Białegostoku do Częstochowy wynosi ok. 430 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Podróż autobusem wymaga przesiadek, ale jest najtańsza. Jeżeli chodzi o kolej dostępne są połączenia bezpośrednie i z przesiadką. Czas dojazdu autobusem i pociągiem jest podobny.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Białegostoku do Częstochowy prowadzi przez Wyszków, Warszawę, Piotrków Trybunalski i Radomsko. Je długość to ok. 436 km, czas dojazdu ok. 5 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 8 i 1 oraz drogą ekspresową S8. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Białegostoku do Częstochowy. Dogodnie jest zaplanować podróż przez Warszawę. Można wtedy skorzystać z taniej oferty Polskiego Busa na trasach Białystok – Warszawa i Warszawa – Częstochowa. Z Warszawy do Częstochowy kursują również autobusy PKS. Orientacyjny czas przejazdu z przesiadką w Warszawie to ok. 7 godzin.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Białegostoku do Częstochowy. Podróż trwa ok. 6,5 – 7 godzin. Reszta połączeń to połączenia z przesiadką w Warszawie lub Warszawie i Zawierciu bądź Koluszkach (2 przesiadki). Czas podróży z przesiadką zależy od układu połączeń. Orientacyjnie jest to 7 – 10 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

  • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
    Przykładowo:
    - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
    - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

  • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

  • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

  • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

  • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

  • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

  • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.