Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika (WRO)

Informacje ogólne

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika to międzynarodowe lotnisko mieszczące się ok. 10 kilometrów od centrum Wrocławia. To 5. polski port lotniczy pod względem liczby odprawionych pasażerów i 4. pod względem ilości operacji lotniczych. Obsługuje około 1 miliona pasażerów rocznie.

Lotnisko obsługiwane jest przez 7 linii lotniczych (regularnych), a w sezonie wakacyjnym oferuje liczne połączenia czarterowe. Liniami takimi jak EuroLOT, LOT, Lufthansa, Ryanair, Scandinavian Airlines czy Wizz Air dotrzeć można m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Włoch, Danii, Francji, Holandii czy Norwegii.

Wakacyjne loty czarterowe kursują m.in. do Bułgarii, Chorwacji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Tunezji czy Turcji.

Terminal

Terminal pasażerski mieści się przy ulicy Granicznej 190. Budynek składa się z trzech kondygnacji. Na poziomie 0 znajdują się stanowiska odbioru bagażu, stanowiska odprawy biletowo-bagażowej (22 stanowiska), punkt medyczny, sala VIP, biuro podróży, sklepy, restauracje, punkty usługowe, poczta, wypożyczalnia samochodów, pokoje rodzinne, toalety (w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), kaplica oraz przechowalnia bagażu.

Na poziomie +1 mieszczą się restauracje, sklepy, sala konferencyjna i toalety (także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych). Poziom +2 to przede wszystkim taras widokowy, ale także restauracja.

Parking

Na terenie lotniska znajduje się kilka parkingów. Oznaczone literami A i C przeznaczone są dla dłuższego postoju. Godzina kosztuje 6 zł, 1 doba – 30 zł, druga doba i kolejne – 10 zł itd. Dla kierowców odprowadzających pasażerów przygotowano strefę krótkiego postoju. Zatrzymanie się do 10 minut jest bezpłatne. Uwaga – za postój do 20 minut zapłacimy 20 zł, a za każde kolejne 10 minut – 10 zł.

Transport na lotnisko

Na lotnisko Wrocław-Strachowice można dotrzeć autobusami miejskimi. Linia nr 406 kursuje z Dworca Głównego PKP oraz Dworca Centralnego PKS co ok. 20 minut w ciągu dnia. Nocna linia kursująca na tej trasie to autobus 249.

Dojazd samochodem jest możliwy np. Autostradową Obwodnicą Wrocławia, którą dotrzeć można bezpośrednio do ulicy Granicznej, przy której znajduje się port lotniczy. Podróż taksówką z centrum miasta kosztuje ok. kilkudziesięciu złotych.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska