Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta (LCJ)

Lotnisko Łódź – Lublinek zostało otwarte 1925 r. Jego patronem jest Władysław Reymont – pisarz, laureat Nagrody Nobla. Port lotniczy znajduje się 6 km na południowy - zachód od centrum Łodzi, niedaleko skrzyżowania autostrad A1 i A2. Rocznie obsługuje ok. 500 tys. pasażerów.

Z centrum Łodzi na lotnisko można dojechać trasą: al. Mickiewicza – al. Bandurskiego – al. Gen. Waltera –Janke – ul. Pienista – ul. gen. Stanisława Maczka. Auto można zostawić na jednym z dwóch parkingów lotniskowych. Kierowcy mogą również skorzystać z tanich parkingów zlokalizowanych w pobliżu lotniska. Oferują one korzystne ceny i bezpłatny dowóz do terminala. Na lotnisko można dostać się także komunikacją miejską.  Z dworca PKP Łódź Kaliska kursuje bezpośredni autobus. Z dworca PKP Łódź Widzew najpierw należy dostać się na ul. Rokicińską, tam wsiąść do tramwaju i przy dworcu Łódź Kaliska przesiąść się na autobus.

Lotnisko oferuje loty krajowe i międzynarodowe oraz loty czarterowe. Obsługuje tradycyjnych przewoźników i tanie linie lotnicze. Dostępne są regularne połączenia do Londynu, Dublina, Edynburga, Kopenhagi, Mediolanu, Oslo i Tel – Awiwu. Ponadto lotnisko oferuje korzystne cenowo przeloty liniami SAS do różnych miast europejskich, z przesiadką w Kopenhadze.

 W 2012 r. został oddany do użytku nowy terminal, w którym obsługiwany jest cały ruch pasażerski. W strefie ogólnodostępnej pasażerowie mogą korzystać z informacji lotniskowej i turystycznej, bankomatów, kantoru, punktu pierwszej pomocy medycznej, restauracji, kawiarni i sklepów. Na pierwszym piętrze znajduje się kącik dla dzieci, pokój skupienia, restauracje oraz taras widokowy. W obrębie terminala działa kilka wypożyczalni samochodów i biuro podróży W strefie pasażera znajduje się sklep wolnocłowy, punkt gastronomiczny i salonik prasowy. Dostępna jest bezprzewodowa sieć WiFi oraz stanowiska internetowe w punkcie informacyjnym. Terminal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łódzkie lotnisko posiada jeszcze terminal cargo oraz terminal General Aviation, obsługujący loty komercyjne i VIP.


Dane kontaktowe:

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o.
ul. Gen. S. Maczka 35
94-328 Łódź
Sekretariat: +48 42 683 52 10
Centrala: +48 42 688 84 14
Informacja lotniskowa: +48 42 683 52 55

A
B

Lotniska

routes

Lotniska