Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (WMI)

Informacje ogólne

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin to lotnisko międzynarodowe, mieszczące się w Nowym Dworze Mazowieckim (około 40 km od centrum Warszawy). To drugie lotnisko dla pasażerów z aglomeracji warszawskiej.

Obsługuje loty rejsowe krótkiego i średniego zasięgu tanich linii lotniczych (kierunki europejskie), a także loty krajowe i czarterowe. Port lotniczy obsługiwany jest przez dwóch przewoźników – Wizz Air oraz Ryanair. Pierwszy z nich w swojej flocie posiada Airbusy A320-A200, drugi oferuje loty Boeingami 737.

Lotnisko zostało oddane do użytkowania w lipcu 2012 roku i do końca tego samego roku obsłużyło ok. 900 tysięcy pasażerów.

Terminal

Port lotniczy w Modlinie to dwukondygnacyjny terminal pasażerski o stosunkowo niewielkiej powierzchni, ale dostosowany do obsługi ok. 2 milionów pasażerów rocznie.

Wewnątrz znajdują się 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, punkty kontroli paszportowej – 4 dla odlotów i 6 dla przylotów, jest także 1 stanowisko nadawania bagażu nadwymiarowego. Lotnisko składa się z 4 niezależnych poczekalni dla pasażerów odlatujących, z oddzielnymi wyjściami.

W terminalu znajdują się 4 sklepy (w tym 3 wolnocłowe), 2 saloniki prasowe, kantor oraz 4 punkty gastronomiczne oraz toalety (w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych). W całym obiekcie możliwe jest bezpłatne korzystanie z internetu dzięki sieci Wi-Fi. W pobliżu znajduje się kilka hoteli, w tym np. Royal Hotel oddalony zaledwie o 1 km od lotniska.

Parking

Bezpośrednio przed terminalem znajduje się parking dla 600 samochodów. Korzystanie z niego jest płatne.

Transport na lotnisko

Na lotnisko można dotrzeć pociągami Kolei Mazowieckich. Kursują one ze stacji Warszawa Centralna i Warszawa Gdańska do Modlina. Nie zatrzymują się jednak bezpośrednio przy porcie, więc od stacji końcowej konieczna jest dalsza podróż lotniskowym autobusem (kursującym co 20 minut).

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług linii ModlinBus. To bezpośrednie połączenie centrum Warszawy z lotniskiem. Autobusy kursują przez całą dobę i dopasowane są do siatki lotów. Bilet można kupić w autobusie, na lotnisku, a także przez internet. W Warszawie zatrzymuje się na przystankach Metro Młociny i przy Dworcu Centralnym.

Dojazd samochodem możliwy jest przede wszystkim trasą S7 na Gdańsk, następnie zjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki (drogą krajową nr 62). Podróż taksówką jest zdecydowanie najbardziej kosztowną formą transportu. Za 40-minutową podróż z centrum Warszawy do lotniska zapłacimy ponad 100 zł.

Warszawa Modlin kontakt:

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

ul. gen. Wiktora Thommee 1a
05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
tel. +48 22 346 40 00
A
B

Lotniska

routes

Lotniska