Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Poznań-Ławica (POZ)

Międzynarodowe lotnisko Poznań – Ławica znajduje się w odległości 7 km od centrum Poznania, przy drodze krajowej nr 307. Zostało otwarte w 1913 r., jako niemieckie lotnisko wojskowe. Do 2009 r. lotnisko było podzielone na dwie części: cywilną i wojskową. Obecnie jest to lotnisko cywilne. Patronem portu lotniczego Poznań – Ławica jest Henryk Wieniawski, polski skrzypek i kompozytor.

Samochodem z centrum Poznania do lotniska można dojechać ulicą Bukowską. Jadąc autostradą A2 należy na węźle Poznań - Zachód zjechać na drogę ekspresową S11, a potem na drogę krajową nr 307.
 
Bezpośrednio przy lotnisku znajduje się kilka płatnych parkingów - niebieski P1 (odloty i Rent'a'Car), żółty P2 (przyloty/odloty), czerwony P3 (przyloty), czarny P4 (przyloty/odloty), zielony P5/P6 (parkingi długoterminowe). Parkowanie w każdej ze stref jest darmowe przez pierwsze 5 minut. Dodatkowo można skorzystać ze specjalnej strefy Kiss&Fly, w której parkowanie przez 10 minut jest bezpłatne. 


Z Dworca Głównego w Poznaniu na lotnisko kursuje specjalny autobus, oznaczony literą „L”. Ponadto z Ronda Kaponiera na lotnisko kursują autobusy miejskie dzienne i nocne. Podróż trwa ok. 30 minut. Bilety można kupić na terminalu w kiosku, automacie na przystanku lub automatach w autobusach.

Lotnisko Poznań – Ławica obsługuje tradycyjnych przewoźników i tanie linie lotnicze. Oferuje regularne połączenia do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii (Barcelona),Francji, Skandynawii (Oslo, Bergen, Sztokholm, Kopenhaga), Włoch (Rzym, Mediolan, Werona), Niemiec (Frankfurt, Monachium, Dusseldorf, Dortmund), Chorwacji (Dubrownik, Zadar). Jeżeli chodzi o loty krajowe dostępne są połączenia do Warszawy i Krakowa.

Lotnisko posiada jeden dwupoziomowy terminal. W 2013 r. planowana jest jego dalsza rozbudowa. W strefie ogólnodostępnej pasażerowie mogą korzystać z punktu informacyjnego, wypożyczalni samochodów, bankomatów, kantorów, punktu pierwszej pomocy, kaplicy, sklepów, kawiarni i barów z przekąskami. Na I piętrze znajduje się taras widokowy i restauracja. W strefie pasażera znajduje się sklep wolnocłowy, kawiarnie i restauracje. Terminal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie terminala dostępna jest bezprzewodowa sieć WiFi, funkcjonuje także kafejka internetowa.

Dane kontaktowe:

Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o.
ul. Bukowska 285
60-189 Poznań
E – mail: [email protected]

Informacja lotniskowa: tel.: +48 61 8492343

A
B

Lotniska

routes

Lotniska