Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowy Port Lotniczy Trondheim-Vaernes (TRD)

Informacje ogólne

 
Port lotniczy Tronhein- Vaernes jest położony 35 kilometrów na północny wschód od Trondhein, miasta zlokalizowanego na północy Norwegii.
 
Dojazd
 
Lotnisko Trondhein-Vaernes jest dogodnie skomunikowane z Trondheim. Podróżni chcący dotrzeć do portu lotniczego mogą wybrać podróż koleją. Stacja kolejowa Vaernes zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie terminali. Podróż z Trondhein trwa około 37 minut, a koszt biletu to  68 koron norweskich. 
 
Można skorzystać także z połączenia autobusowego. Shuttle busy Flybussen odjeżdżają co 10 minut z Trondheim ze stacji st. Olaf hospital oraz Marienborg. Można skorzystać także z ekspresowego połączenia autobusowego liniami Vaernesss Exressen Unibuss.
 
Kierowcy chcący dotrzeć do portu lotniczego z Tronndheim powinni wybrać drogę E6 i kierować się na północny wschód. Na miejscu zmotoryzowani mogą skorzystać z płatnego  krótko- i długoterminowego parkingu. 
 
Połączenia
 
Obiekt obsługuje loty krajowe i zagraniczne w obrębie Europy. Polska ma zapewnione połączenie dzięki liniom Wizzair kursującym z Gdańska oraz liniom Norwegian odlatującym z Krakowa.
 
Punkty usługowe i sklepy
 
Lotnisko składa się z dwóch terminali, A i B. Na terenie portu lotniczego znajduje się kilka punktów gastronomicznych oraz punktów handlowych. Większość z nich zostało zlokalizowanych w strefie przeznaczonej dla lotów krajowych. Wybierający się w podróż mogą m.in. zjeść lunch w barze sałatkowym,  czy wybrać się do restauracji oferującej lokalnego specjały.
 
Na terenie lotniska znajduje się sklep wolnocłowy, księgarnia oraz kilka kiosków. Można dokonać zakupów w sklepie z odzieżą oraz w perfumerii. 
 
Na obszarze lotniska dostępne jest wi-fi. Na miejscu można skorzystać z usług biura podróży oraz agencji oferujących wynajem samochodów, a także z kantoru oraz banku. Znajduje się tu również biuro rzeczy znalezionych, a także hotel. Port lotniczy dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mogą one zamówić asystę.
 
Dane kontaktowe
 
Lotnisko Vaernes- Tronhein
N7500 Stjordal P.O. Box 150
 Informacja lotniskowa:
+ 47 67 03 25 00
A
B

Lotniska

routes

Lotniska