Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Sztokholm-Skavsta (NYO)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Sztokholm-Skavsta to międzynarodowe lotnisko w gminie Nykoping, 100 kilometrów na południe od centrum Sztokholmu. Rocznie korzysta z niego ok. 2,5 miliona podróżnych.

Obsługuje wyłącznie tanie linie lotnicze, w tym przede wszystkim Ryanair (oferujący połączenia z Krakowem i Warszawą) oraz Wizz Air (loty do Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy).

Terminal

Pasażerowie obsługiwani się w jednym terminalu. W budynku działają tylko pojedyncze lokale usługowe. Oferta gastronomiczna także nie jest bogata. Do dyspozycji podróżnych są 2 sklepy, restauracja, kawiarnia, bar, wypożyczalnie samochodów, kantor, bankomaty, toalety (także dla niepełnosprawnych oraz rodziców z małymi dziećmi) i stanowiska dostępu do internetu (bezpłatne przeglądanie strony internetowej lotniska, pozostałe połączenia płatne).

Parking

Strefa parkingowa znajduje się w bliskiej odległości od terminalu. Postój na parkingu krótkoterminowym do 15 minut kosztuje 10 koron, 1-4 godziny – 50 koron za godzinę, każda kolejna godzina – 30 koron, maksymalnie 320 koron dziennie.

Postój na parkingu długoterminowym do 30 minut jest bezpłatny, 1 godzina – 50 koron, 1-4 dni – 120 koron za dzień, każdy kolejny dzień – 50 koron, 1 tydzień – 630 koron, 2 tygodnie – 980 koron.

Do dyspozycji podróżnych jest także parking zadaszony. Postój do 1 godziny – 50 koron, 1 dzień – 170 koron, 2-4 dni – 175 koron dziennie, 1 tydzień – 1090 koron, 2 tygodnie – 1825 koron.

Transport na lotnisko

Port lotniczy Arlanda znajduje się przy trasie europejskiej E4, 100 kilometrów na południe od Sztokholmu. W pobliżu lotniska należy skorzystać ze zjazdu nr 133. Pozostałe 7 kilometrów trasy jest wyraźnie oznaczone.

Bezpośrednie połączenia autobusowe (z City Terminal w Sztokholmie) obsługuje firma Flygbussarna. Pociągiem dojechać można tylko do stacji kolejowej w Nykoping, położonej 7 kilometrów od lotniska. Stamtąd do Arlandy dotrzeć można autobusem linii 515 lub 715 (20 koron za bilet) lub taksówką (ok. 200 koron).

A
B

Lotniska

routes

Lotniska