Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Szczecin Goleniów im. NSZZ "Solidarność" (SZZ)

Lotnisko Szczecin – Goleniów powstało w 1956 roku jako lotnisko wojskowe. W drugiej połowie l. 60 wydzielono na nim część cywilną. Było wielokrotnie modernizowane. Lotnisko leży 33 km na północny wschód od centrum Szczecina, niedaleko wsi Glewice, w pobliżu drogi krajowej nr 6 na Gdańsk. Rocznie obsługuje ok. 350 tys. pasażerów.

Samochodem z centrum Szczecina na lotnisko można dojechać na kilka sposobów. Polecane są dwie trasy. Pierwsza przez ul. Gdańską, drogą krajową nr 10 i drogą krajową nr 6 na Goleniów. Przejazd zajmuje ok. 40 minut. Druga ul. Gdańską, Przestrzenną i Goleniowską, potem drogą krajową nr 6 na Goleniów. Przejazd zajmuje ok. 30 minut. Możliwy jest także dojazd autobusem. Firma Interglobus obsługuje połączenia autobusowe skorelowane z rozkładem samolotów Ryanair i Norwegian. Kursują też autobusy obsługiwane przez LOT i Eurolot, dostosowane do rozkładu lotów. Z dworca PKS w Szczecinie i dworca PKP w Goleniowie odjeżdżają minibusy.

Obok lotniska znajdują się dwa płatne parkingi: dobowy i wielodobowy, oferujące korzystne ceny. Jeden posiada 200, drugi 250 miejsc. Pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne.

Lotnisko w Szczecinie obsługuje zarówno tradycyjne, jak i tanie linie lotnicze. Oferuje regularne połączenia do Wielkiej Brytanii, Irandii, Norwegii i Warszawy oraz loty czarterowe.

Lotnisko posiada nowoczesny terminal, w którym pasażerowie mogą korzystać z licznych udogodnień: informacji, poczty, kantoru, bankomatu, biura podróży, wypożyczalni samochodów, punktu pierwszej pomocy, pokoju matki z dzieckiem i kaplicy. Na terenie terminala znajduje się również kawiarnia, pub, sklep spożywczy, salonik prasowy i księgarnia oraz niewielka sala konferencyjna. W strefie pasażera mieści się sklep wolnocłowy i kawiarnia. Terminal jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie terminala dostępna jest bezprzewodowa sieć WiFi.

Dane kontaktowe

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność
Glewice 72-100 Goleniów

Infolinia
tel. +48 91 481-74-00
tel. +48 91 418-28-64
fax + 48 91 418-33-83
e-mail: [email protected]
Gadu-Gadu: 23336639

A
B

Lotniska

routes

Lotniska