Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Praga im. Václava Havla (PRG)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Praga im. Václava Havla to międzynarodowe lotnisko w Czechach, położone 10 kilometrów na północny zachód od Pragi. Jest siedzibą Czeskich Linii Lotniczych. Rocznie korzysta z niego ok. 12 milionów pasażerów. Obsługuje takie linie lotnicze jak Czech Airlines (połączenie z Warszawą), British Airways, easyJet, LOT (połączenie z Warszawą), Lufthansa, Jet2.com, Norwegian, Smart Wings oraz loty czarterowe. W sumie jest to ponad 90 kierunków do niemal 50 krajów świata.

Terminal 1

To 3-poziomowy terminal. Na parterze znajduje się sklep, restauracje oraz toalety (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych). Pierwsze piętro oferuje znacznie więcej – kilkanaście restauracji i sklepów różnego typu, bankomaty, kantory, toalety (także dla osób niepełnosprawnych), punkt informacyjny, punkty dostępu do internetu czy salon VIP. Drugie piętro to przede wszystkim strefa gastronomiczna z kilkoma lokalami, toalety, punkty dostępu do internetu, salon VIP oraz biznesowy.

Terminal

Drugi terminal składa się z czterech poziomów. Na parterze do dyspozycji jest wyłącznie jeden sklep, 1 restauracja i toalety. Pierwsze piętro to szersza oferta – kilka sklepów i lokali gastronomicznych, kantor, bankomaty, punkt informacyjny, a także posterunek policji. Znacznie więcej punktów handlowo-usługowych znajduje się na poziomie drugim. Znajduje się tu wiele sklepów, kilka restauracji, kantor, bankomaty, apteka, pokój dla rodziców z dziećmi oraz wyjście na taras widokowy. Na trzecim piętrze mieszczą się przede wszystkim salony VIP i biznesowy, pokój dla matek z dziećmi oraz toalety.

Parking

Do dyspozycji podróżnych jest kilka typów parkingów. Jeden z nich to tzw. szybki parking. Postój do 15 minut jest bezpłatny, 30 minut – 100 koron czeskich, 1 godzina – 200 koron. Na parkingu krótkoterminowym za godzinę postoju trzeba zapłacić 50 koron, 2 godziny – 100 koron, 3 godziny – 140 koron, a każda dodatkowa godzina – 40 koron.

Parkingi długoterminowe podzielone są na strefę ekonomiczną i premium. W zależności od wyboru postój tygodniowy kosztuje 900-2000 koron, 2 tygodnie – 1600-2200 koron, 3 tygodnie – 1800-2200 koron, miesiąc – 2000-2400 koron.

Transport na lotnisko

Podróż samochodem z centrum Pragi nie powinna sprawiać trudności. W pobliże lotniska prowadzi droga ekspresowa R7. Możliwe jest również skorzystanie z połączeń autobusowych. Z przystanku Dejvicka (przy linii metra A) kursuje linia 119, z Zlicin (metro B) – 100, a z Nove Butovice (metro B) – 179. Podróż trwa 20-40 minut.

Bezpośredni dojazd pociągiem na lotnisko nie jest możliwy. W przypadku podróży z innych części kraju należy dojechać koleją do dworca głównego w Pradze i kontynuować podróż autobusem Airport Express. Podróż trwa 30 minut.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska