Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka (RZE)

Lotnisko w Rzeszowie zostało wybudowane podczas II wojny światowej, jako niemieckie lotnisko wojskowe. W 1944 r. wycofujący się Niemcy zniszczyli je niemal całkowicie. W 1949 r. lotnisko odbudowano i udostępniono dla lotów cywilnych. W 1974 r. otrzymało status lotniska międzynarodowego. Lotnisko leży 10 km na północ od centrum Rzeszowa, pomiędzy drogą krajową nr 9 na Warszawę, a drogą krajową nr 19 na Lublin. Rocznie obsługuje ok. 300 tys. pasażerów.

Z Rzeszowa do lotniska można dojechać drogą nr 19 na Lublin i w miejscowości Jasionka skręcić w lewo lub drogą nr 9 na Warszawę i w miejscowości Ruda Mała skręcić w prawo. Przy lotnisku znajduje się bezpłatny, monitorowany parking dla samochodów osobowych, busów i autobusów oraz miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Możliwe jest dostanie się na lotnisko komunikacją miejską specjalną linią „L”. Z dworca PKP można dojechać dwoma autobusami tzw. żółtej linii, obsługiwanej przez Samochodową Komunikację Międzygminną.

Lotnisko oferuje loty międzynarodowe i krajowe. Operują tu tradycyjni przewoźnicy i tanie linie lotnicze. Dostępne są regularne loty do Londynu, Manchesteru, Birmingham, East Midlands, Dublina i Warszawy.

Lotnisko Jasionka posiada nowoczesny terminal, oddany do użytku w maju 2012 r. Ma on trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną. W strefie ogólnodostępnej pasażerowie mogą korzystać z informacji turystycznej, kilku wypożyczalni samochodów, kantoru, punktu pierwszej pomocy, apteki, pokoju matki z dzieckiem, kiosku, sklepu z pamiątkami, sklepu spożywczego, kilku kawiarni i punktów gastronomicznych oraz kaplicy. Znajdują się tu także stanowiska odprawy czarterowej. W strefie pasażera mieszczą się sklepy wolnocłowe, kawiarnie i taras . Lotnisko posiada lożę VIP i niewielką salę konferencyjną na 12 osób. Terminal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostępna jest bezprzewodowa sieć WiFi, działa także kafejka internetowa.

Dane kontaktowe
PORT LOTNICZY „RZESZÓW - JASIONKA" Sp. z o.o.
Jasionka 942
36-002 Jasionka
Tel. +48 17 852-00-81 , +48 17 717-86-11
Fax. +48 17 852-07-09
e-mail: [email protected]

A
B

Lotniska

routes

Lotniska