Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowy Port Lotniczy Oslo - Gardermoen (OSL)

 

Informacje ogólne
 
Lotnisko zlokalizowane jest w miejscowości Gardermoen 47 kilometrów na północ od Oslo.
 
Dojazd
 
Lotnisko Oslo-Gardermoen jest dogodnie skomunikowane z Oslo. Bezpośrednio z Oslo kursują ekspresowe pociągi Flygotet. Na lotnisko można dotrzeć również pociągami państwowej linii NSB. Podróżni mogą także skorzystać z połączeń autobusowych. Shuttle busy SAS Flybussen odjeżdżają z centrum  Oslo co 20 minut.
 
Kierowcy do portu lotniczego z centrum Oslo dotrą kierując się drogą szybkiego ruchu E6 na Gargermoen, aż do zjazdu oznaczonego RV 174. Należy wybrać ten zjazd i kierować się na terminale. Na miejscu kierowcy mogą skorzystać z płatnego  krótko- i długoterminowego parkingu. 
 
Połączenia
 
Lotnisko jest najruchliwszym portem lotniczym Norwegii. Obiekt obsługuje linie regularne, czarterowe i cargo. 
 
Polska ma zapewnione połączenie dzięki liniom Norwegian kursującym  z Warszawy.
 
Punkty usługowe i sklepy
 
Na terenie lotniska znajduje się ponad 20 punktów gastronomicznych oraz ponad 20 punktów handlowych, zlokalizowanych zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i w strefie dostępnej po kontroli bezpieczeństwa. 
 
Wybierający się w podróż mogą m.in. wypić kawę w jednej z kilku kawiarni,  odwiedzić jedną z restauracji, w tym wybrać restaurację oferującą owoce morza lub  wybrać się na pizzę do jednej z pizzerii. Lotnisko zapewnia możliwość dokonania zakupów w butikach oferujących odzież elegancką, podróżniczą oraz akcesoria, w sklepach wolnocłowych, drogerii, a także w sklepie ze sprzętem elektronicznym. Można nabyć pamiątki związane z Norwegią. Na terenie lotniska znajduje się kilka księgarni oraz kiosków. 
 
Podróżni spragnieni wytchnienia i szczególnego komfortu, mogą udać się do przestrzeni dla VIPów, zlokalizowanej na pierwszym piętrze w sekcji odlotów międzynarodowych.
 
Na terenie portu lotniczego dostępne jest wi-fi. Na miejscu można skorzystać z usług biura podróży oraz agencji oferujących wynajem samochodów, a także z kantoru oraz banku. 
 
W pobliżu lotniska zlokalizowane są dwa hotele. 
 
Port lotniczy dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mogą one zamówić asystę.
 
Dane kontaktowe
 
Lotnisko Oslo-Gardermoen
Edvard Munchs veg, Gardermoen
P.o. box.100, 2061
 Informacja lotniskowa:
+ 47 64 81 00 01 
A
B

Lotniska

routes

Lotniska