Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Nowy Jork - La Guardia (LGA)

Międzynarodowy port lotniczy Nowy Jork - La Guardia znajduje się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens, nad zatokami Flushing Bay i Bowery Bay. Lotnisko La Guardia jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Stanach Zjednoczonych. Rocznie obsługuje blisko 25 mln. Pasażerów. Patronem lotniska jest burmistrz Nowego Jorku Fiorello La Guardia.

Lotnisko obsługuje głównie loty krajowe, loty do Kanady oraz sezonowe loty na Wyspy Bahama i do Aruby. Posiada 4 terminale oznaczone literami od A do D. Terminal A tzw. Marine Air Terminal jest najstarszym terminalem lotniska La Guardia, użytkowanym przez Delta Air Lines. Terminal B to Terminal Centralny, obsługujący większość lotów krajowych.Ponieważ lotnisko La Guardia obsługuje loty krajowe nie ma bezpośredniego połączenia tego lotniska z Polską.

Do lotniska można dotrzeć własnym samochodem lub transportem publicznym.

Bezpośrednio przy terminalach znajdują się parkingi krótkoterminowe. Cena za pierwsze 30 min postoju to 3- 3,5 $, za 1godzinę 6 – 7,2 $, za dobę 33 – 39,5 $. Parking długoterminowy (P3) znajduje się pomiędzy terminalami B i C. Cena za 1 dobę wynosi 33 – 39 $, za 2 doby 66 – 79 $, z każde następne 8 h 6 – 7$. Pomiędzy parkingami i terminalami kursuje bezpłatny autobus. Miejsce a parkingu można zarezerwować online.

Na lotnisko można z łatwością dotrzeć transportem publicznym – metrem lub autobusami w cenie standardowego biletu, czyli 2,5 – 3 $. Popularna jest również linia NYC Airporter, której autobusy odchodzą z Grand Central Station, Pennsylvania Station i Port Authority Bus Terminal. Cena przejazdu w jedną stronę to 13 – 16 $ w jedną stronę.

Na terminalach pasażerowie mogą korzystać z punktów informacyjnych, usług biur podrózy, wypożyczalni samochodów, licznych punktów gastronomicznych: barów, kawiarni, restauracji, sklepów, bankomatów, kantorów. Dostęp do sieci WiFi jest płatny.

Wokół lotniska istnieje bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura hotelowa. Najbliższe lotniska hotele to: Holiday Inn, Hampton Inn, La Guardia Airport, Red Roof  Inn, La Guardia Mariott.

Dane kontaktowe:

Flushing, NY 11371,
Stany Zjednoczone
Tel: (718) 533-3400
www:  www.panynj.gov

A
B

Lotniska

routes

Lotniska