Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Newark - Liberty (EWR)

Międzynarodowy Port Lotniczy Newark – Liberty leży 24 km na południowy – zachód od centrum Nowego Jorku, pomiędzy miastami Newark i Elizabeth. Zostało otwarte w 1928 r. i był pierwszym tak dużym lotniskiem pasażerskim w Stanach Zjednoczonych. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym obsługującym Nowy Jork. Rocznie przyjmuje ok. 34 mln pasażerów.

Lotnisko posiada 3 terminale: A, B i C. Obsługuje loty krajowe i międzynarodowe. Nie ma niestety bezpośrednich połączeń z Polską. Loty z Warszawy możliwe są z przesiadką np. w Londynie.

Do lotniska można dotrzeć własnym samochodem lub transportem publicznym.

Bezpośrednio przed terminalami znajdują się parkingi krótkoterminowe. Cena za pierwsze 30 minut postoju to 3 – 4 $, za 1 godzinę 6 – 7,2 $, za dobę 33 – 39,5 $. Dostępne są również parkingi dobowe (P1, P3) w cenie 24 - 29 $ za dobę i parking kryty P4 w cenie 27 – 32,5 $ za dobę. Parking długoterminowy (P6) w odległości ok. 5 km od terminali, w cenie 18 – 21,5 $ za 1 dobę i 6 – 7,2 $ za każde następne 8 godzin. Pomiędzy parkingiem długoterminowym a terminalami kursuje bezpłatny autobus.

Do lotniska można dotrzeć pociągami obsługiwanymi przez New Jersey Transit, Amtrak i PATH. W tym celu należy kupić bilet Air Train. Pociągi zatrzymują się na stacji Newark Liberty International Airport. Stamtąd należy przesiąść się na pociąg Air Train kursujący w obrębie lotniska. Poruszanie się pociągiem Air Train na terenie lotniska, czyli pomiędzy terminalami, parkingami i hotelami jest bezpłatne.

Z Nowego Jorku, z Grand Central Station, Brylant Park i Port Authority Bus Terminal kursują autobusy Newark Airport Express Bus w cenie 16 $ w jedną stronę i 28 $ w obie strony. Do lotniska dojeżdżają również autobusy miejskie, ale podróż z Nowego Jorku wymaga kliku przesiadek.

Na terminalach pasażerowie mogą korzystać z punktów  informacyjnych, usług biur podróży i wypożyczalni samochodów, bankomatów, kantorów, sklepów, sklepów wolnocłowych, kawiarni, barów, restauracji, punktów pierwszej pomocy. Na Terminalu C znajduje się kaplica. Dostęp do sieci WiFi jest płatny.

Hotele znajdujące się w pobliżu lotniska to: Holiday Inn, Hilton, Best Western, Econo Lodge, Spring Lane Motel, Howard Johnson Hotel, Mariott, Cute Newark International.

Dane kontaktowe:

1 Brewster Rd,
Newark, NJ 07114,
Stany Zjednoczone
Tel: (973) 961-6000
www: http://www.panynj.gov
 

A
B

Lotniska

routes

Lotniska