Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo (SVO)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Moskwa-Szeremietiewo to międzynarodowe lotnisko w Rosji, położone 29 kilometrów na północny zachód od centrum Moskwy. Obsługuje mniej pasażerów (ok. 19 milionów rocznie), niż lotnisko Moskwa-Domodiedowo, ale oferuje więcej połączeń zagranicznych. Obsługuje takie linie lotnicze jak Aerofłot (90 kierunków, w tym połączenia z Warszawą i Krakowem), Air China, Air France, Air Baltic, Czech Airlines czy LOT (połączenie z Warszawą).

Terminal B

Obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Poza stanowiskami do bezpośredniej obsługi pasażerów, znajdują się tu m.in. poczta, kaplica, punkty dostępu do internetu, salon biznesowy, toalety.

Terminal C

Oferuje nieco więcej, niż Terminal B. Znaleźć można tu także pokój dla matek z dziećmi, 7 lokali gastronomicznych, aptekę, sklepy (w tym wolnocłowe), kaplicę, punkty dostępu do internetu, salon biznesowy, toalety (oznaczone dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Terminal D

Do dyspozycji pasażerów jest zdecydowanie więcej lokali gastronomicznych – restauracji i kawiarni jest ok. 20. Znajduje się tu także apteka, wypożyczalnie samochodów, salon VIP i biznesowy, toalety.

Terminal E

Tu także przygotowano dla matek specjalne pokoje do opieki nad małymi dziećmi. Poza tym, w terminalu działa 8 lokali gastronomicznych, sklepy (w tym wolnocłowe), kaplica, punkty dostępu do internetu, salon biznesowy i toalety.

Terminal F

Oferuje takie udogodnienia, jak pokój dla matek z dziećmi, ponad 20 lokali gastronomicznych (różnego typu – restauracje, kawiarnie, bary), aptekę, pocztę, sklepy (także wolnocłowe), kaplicę, punkty dostępu do internetu, salon VIP i biznesowy oraz toalety.

Parking

Do dyspozycji podróżnych jest kilka parkingów, które znajdują się w niewielkiej odległości od terminali. Zarządzane są przez osobne podmioty i stosują bardzo zróżnicowane cenniki. Zazwyczaj postój do 5-10 minut jest bezpłatny.

Transport na lotnisko

Podróż samochodem do portu lotniczego Szeremietiewo najlepiej odbyć drogą magistralną M10 z centrum Moskwy. Może być ona zatłoczona, ale to zdecydowanie najprostsza trasa prowadząca na lotnisko.

Ze stacji metra Riecznoj wokzał kursują autobusy linii 851 (zwykły i ekspresowy) oraz 949. Na lotnisko docierają w 30-50 minut. Z kolei ze stacji metra Płaniernaja do portu lotniczego dotrzeć można liniami 817 i 948. Czas podróży to 40-60 minut.

Do dyspozycji podróżnych jest wygodne połączenie kolejowe. Z Dworca Białoruskiego kursuje specjalny pociąg Aeroexpress, który dociera na miejsce w ok. 35 minut.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska