Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Moskwa-Domodiedowo (DME)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Moskwa-Domodiedowo to międzynarodowe lotnisko w Rosji, położone 42 kilometry na południowy wschód od centrum Moskwy. Rocznie korzysta z niego ok. 25 milionów pasażerów. Obsługuje głównie krajowe linie lotnicze, choć z roku na rok także coraz więcej międzynarodowych przewoźników. Obecne są tu m.in. Air Berlin, Austrian Airlines, Lufthansa, S7 Airlines, Transaero czy VIM Airlines. Nie ma bezpośrednich połączeń do Polski.

Terminal

Podróżni korzystają z jednego, dwupoziomowego terminalu. Na poziomie pierwszym znajdują się m.in. salon VIP, palarnie, punkt medyczny, kilka lokali gastronomicznych i sklepów, w tym wolnocłowych oraz toalety (oznaczone dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Drugi poziom oferuje podobne usługi. Mieści się tu salon biznesowy, palarnie, kantory, poczta, pokój dla matek z dziećmi, lokale gastronomiczne, sklepy (także wolnocłowe) oraz toalety (wybrane przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Parking

Przed terminalem oraz w pewnej odległości od niego działają parkingi. Krótkoterminowe oznaczone są symbolami P1, P2, P3 i P5. Postój do 15 minut jest bezpłatny, każde kolejne 15 minut do 1 godziny – 50 rubli, kolejne 20 minut do 2 godzin – 50 rubli, tyle samo za kolejne 30 minut do 3 godzin. Cały dzień to koszt 800 rubli.

Parkingi długoterminowe to P4 i P8. Za postój przez jedną godzinę na P4 trzeba zapłacić 150 rubli, a za cały dzień – 600 rubli. Miejsca postojowe oznaczone jako P8 przeznaczone są wyłącznie dla klientów Airhotel. W tym przypadku parkowanie przez 1 dobę to koszt 350 rubli.

Transport na lotnisko

Z Moskwy do portu lotniczego prowadzi droga Kashirkoye (Kashira), prowadząca do Moskiewskiej Obwodnicy Samochodowej. Zjazd w stronę lotniska jest wyraźnie oznaczony. Od obwodnicy to ok. 20 kilometrów.

Z Dworca Paweleckiego kursuje bezpośredni pociąg Aeroexpress, który dociera na miejsce w 40-50 minut. Możliwe jest również skorzystanie z kolei aglomeracyjnej, która kursuje z tej samej stacji, ale zatrzymuje się również na kolejnych. W tym przypadku podróż trwa ponad godzinę.

Bezpośrednie autobusy kursują ze stacji metra Domodiedowskaja. Ekspresy odjeżdżają co 15 minut i docierają na miejsce w 25-30 minut. Do dyspozycji podróżnych są również minibusy.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska