Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Mediolan - Malpensa (MXP)

Port lotniczy Mediolan Malpensa jest drugim co do wielkości lotniskiem we Włoszech. Leży 50 km na północny – zachód od centrum Mediolanu, przy drodze SS 336, pomiędzy autostradami A8 i A4.

Lotnisko posiada dwa terminale. Na terminalu T1 obsługiwani są tradycyjni przewoźnicy i loty międzynarodowe. Terminal T1 ma trzy piętra: na pierwszym znajduje się terminal przylotów, na drugim odprawa check – in, a na trzecim sklepy i punkty usługowe. Terminal T2 obsługuje tanie linie lotnicze i loty krajowe. Jest położony w odległości ok. 1 km od Terminala 1, jego infrastruktura jest znacznie uboższa. Pomiędzy terminalami kursuje bezpłatny autobus.

Z Mediolanu na lotnisko można dotrzeć autobusem, pociągiem lub samochodem. Z Dworca Centralnego oraz dworca kolejowego Cadrona kursuje pociąg Malpensa Express. Zatrzymuje się on również przy Targach Mediolańskich (Fiera di Milano). Pociągi odjeżdżają co pół godziny, podróż trwa ok. 40 min, cena biletu normalnego w jedną stronę to ok. 10 – 12 euro, w obie strony 15 – 18 euro. We włoskich pociągach trzeba pamiętać o skasowaniu biletu – w przeciwnym razie jest on nieważny. Autobusy na lotnisko odjeżdżają z Dworca Centralnego. Linie obsługuje dwóch  przewoźników: Malpensa Shuttle i Autostradale. Cena biletu w jedną stronę to ok. 10-12 euro, w obie strony 16 – 19 euro. Samochodem na lotnisko najlepiej dojechać autostradą. Z autostrady A8 należy zjechać zjazdem Busto Arsisio – Malpensa, z autostrady A4 zjazdem Marcallo Mesero. Droga na lotnisko jest dobrze oznakowana.

Na terenie lotniska znajduje się sześć parkingów: cztery koło terminala T1, dwa koło terminala T2. Są to parkingi o różnym standardzie, w tym dwa parkingi podziemne. Tani parking znajduje się w pobliżu terminala T2. Oferuje on ceny ok. 4 - 4,5 euro za dzień. Miejsce na parkingu można zarezerwować online.

Lotnisko Malpensa oferuje bogatą siatkę połączeń do wszystkich państw europejskich oraz Azji, Afryki, USA i Ameryki Południowej. Dostępne są loty krajowe do wszystkich najważniejszych lotnisk: Rzymu, Wenecji, Werony, Triestu, Bolonii, Neapolu, Palermo, Trapani, Katanii, Genui. Z Polski bezpośrednie samoloty do Mediolanu latają z Warszawy.

Na obu terminalach pasażerowie mogą korzystać z punktów informacji lotniskowej, usług biur podróży, bankomatów, kantorów, banku, punktu pierwszej pomocy, apteki, kaplic (jedna na każdym terminalu), przechowalni bagażu, sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych. Na Terminalu 1 znajduje się poczta i sala zabaw dla dzieci. Na obu terminalach dostępna jest sieć bezprzewodowa WiFi. Na lotnisku funkcjonują sklepy bezcłowe.

Bezpośrednio przy lotnisku znajduje się hotel Sheraton i centrum konferencyjne. Hotel jest połączony z terminalem T1.

Dane kontaktowe:

Aeroporto Malpensa,
21010 Ferno Varese, Włochy

Call Center: +39 02 232323

A
B

Lotniska

routes

Lotniska