Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Mediolan - Linate (LIN)

Port lotniczy Mediolan – Linate znajduje się w odległości 7 km od centrum Mediolanu, przy wschodniej obwodnicy miasta (tangenziale Est di Milano, autostrada A51), między autostradami A1 i A4. Zostało otwarte w latach 30. XX wieku. Jego patronem jest Enrico Forlanini – pionier lotnictwa włoskiego. Obsługuje loty Międzynarodowe i krajowe. Rocznie korzysta z niego ok. 9 mln pasażerów.

Z centrum Mediolanu na lotnisko można dojechać ulicą Viale Forlanini. Jadąc obwodnicą Mediolanu należy wybrać zjazd Liniate – V.le Forlanini – Milano Centro. Można również skorzystać z autobusów komunikacji publicznej. Kursują one z Dworca Centralnego oraz z placu San Babila (Piazza San Babila). Cena biletu w jedną stronę to ok. 1,5 – 1,8 euro. Z Dworca Centralnego i Targów Mediolańskich odchodzą autobusy obsługiwane przez firmy prywatne. Cena biletu z Dworca centralnego 5 – 6 euro w jedną stronę, 9 – 11 euro w obie strony. Bilety można zarezerwować online lub kupić bezpośrednio u kierowcy.

Na terenie lotniska znajdują się trzy parkingi, w tym dwa kryte. Istnieje także wydzielone miejsce dla motocykli. Parkingi różnią się standardem i ceną. Miejsce na parkingu można zarezerwować online.

Lotnisko Linate obsługuje zarówno tradycyjnych przewoźników, jak i tanie linie lotnicze. Oferuje bezpośrednie połączenia do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Danii, Szwecji, na Maltę, do Rumunii i na Litwę. Jeżeli chodzi o połączenia krajowe dostępne są loty do Rzymu, Neapolu, Bari, Brindisi, Caligari, Triestu, Lamezia Terme, na Sycylię (Trapani, Palermo, Katania). Nie ma bezpośrednich połączeń z Polską.

Na terenie terminala pasażerowie mogą korzystać z punktu informacyjnego, bankomatów, banku, kantorów, poczty, przechowalni bagażu, wypożyczalni samochodów, usług biura turystycznego, apteki, punktu pierwszej pomocy, kaplicy, sklepów, restauracji, kawiarni i barów z przekąskami. Na terenie terminala dostępna jest bezprzewodowa sieć Wi Fi.

Hotele znajdujące się najbliżej lotniska to: Air Hotel Milano Linate (2 min jazdy,****), Holiday Inn Milano Linate Airport (5 min jazdy,****), Maxim (5 min jazdy ,****), NH Linate (5 min jazdy, ****), Riviera (5 min jazdy ,***).

Dane kontaktowe:

Aeroporto Milano Linate
20090, Segrate, Italia

Call Center: +39 02 232323

A
B

Lotniska

routes

Lotniska