Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Manchester (MAN)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Manchester to międzynarodowe lotnisko w Wielkiej Brytanii, położone 14 kilometrów na południowy zachód od Manchesteru. To 3. największy port lotniczy w kraju, obsługujący rocznie ok. 17 milionów pasażerów. Korzystają z niego takie linie lotnicze jak Monarch Airlines, Ryanair (loty do Gdańska, Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Warszawy), Thomas Cook Airlines, First Choice Airways, Thomsonfly, XL Airways, easyJet czy Flybe.

Terminal 1

Terminal podzielony jest na strefy przylotów i odlotów. W pierwszej znaleźć można 8 różnego typu sklepów, 3 lokale gastronomiczne, kaplicę, bankomat, toalety (w tym dla niepełnosprawnych) czy pokój dla rodziców z dziećmi. W części odlotów mieści się ok. 30 sklepów, 9 lokali gastronomicznych (restauracje i kawiarnie), bankomaty, punkt informacyjny i toalety.

Terminal 2

W tym przypadku także podzielono terminal na dwie strefy. W części przylotów znajdują się pojedyncze sklepy i kilka lokali gastronomicznych, punkt informacyjny, bank, toalety, a także pokój dla rodziców z dziećmi. Sala odlotów to kilkanaście sklepów (w tym wolnocłowe), kilka lokali gastronomicznych, kaplica, toalety (dla niepełnosprawnych i pokój dla rodziców z dziećmi), punkt informacyjny czy bankomaty.

Terminal 3

Część przeznaczona dla pasażerów przylatujących składa się m.in. z kilku sklepów i 1 restauracji. Znaleźć można tu także bankomat i toalety. Strefa odlotów to kilka sklepów, podobna ilość lokali gastronomicznych, punkt informacyjny, toalety (także dla niepełnosprawnych), bankomaty.

Parking

Miejsca postojowe dostępne przy porcie lotniczym mają swoje nazwy. JetParks to opcja najtańsza, zwłaszcza dla osób pozostawiających samochód na 1-2 tygodnie. Znajduje się 5 minut drogi od terminalu. Na parkingu Long Stay także polecane jest parkowanie przez 1-2 tygodnie.

Najbliżej terminali znajduje się Multi Storey, na którym postój możliwy jest do 1 tygodnia. Możliwe jest również skorzystanie z usługi Meet & Greet – obsługa odbiera od podróżnego samochód i parkuje na jednym z parkingów. To opcja bardzo szybka i wygodna.

Transport na lotnisko

Port lotniczy mieści się ok. 20 minut drogi samochodem od centrum Manchesteru. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z autostrady A56 i zjazdu nr 5, prowadzącego bezpośrednio na lotnisko.

Ze stacji Manchester Piccadilly Station kursują pociągi linii Northern Rail lub TransPennie Express. Zatrzymują się pomiędzy terminalami 1 i 2. Bezpośrednie autobusy Skyline linii 43 odjeżdżają z przystanku Piccadilly Gardens w centrum miasta. Kursują co 10 minut za dnia i co pół godziny nocą.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska