Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Madryt-Barajas (MAD)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Madryt-Barajas to międzynarodowe lotnisko położone 13 kilometrów na północny wschód od centrum Madrytu. To największy port lotniczy w Hiszpanii, obsługujący niemal 50 milionów pasażerów rocznie, w tym m.in. podróżnych z Krakowa (Ryanair) czy Warszawy (LOT). W jego skład wchodzą 4 terminale.

Terminal 1

Na poziomie 0 terminalu znajdują się m.in. wypożyczalnie samochodów, sklep wolnocłowy, restauracje, bankomat i kantor. Poziom 1 to przede wszystkim strefa handlowa z wieloma sklepami, lokalami gastronomicznymi (restauracje i kawiarnie). Mieści się tu również pokój dla rodziców z małymi dziećmi, kantor i bankomat. Na najwyższym piętrze znajduje się salon VIP.

Terminal 2

Poziom 0 tego terminalu oferuje takie punkty usługowe jak wypożyczalnię samochodów, kawiarnię i bankomat. Wyżej (poziom 1) usytuowane są liczne sklepy, 2 lokale gastronomiczne, pokój dla rodziców z dziećmi, punkt medyczny, bank i bankomat. Na poziomie 2 mieszczą się kolejne sklepy i lokale gastronomiczne oraz apteka.

Terminal 3

W tym terminalu do dyspozycji podróżnych jest przede wszystkim poziom 1, gdzie znajdują się sklepy, 3 lokale gastronomiczne i kantor.

Terminal 4

Na najniższym poziomie (0) znaleźć można sklep i punkt medyczny. Na poziomie 1 zlokalizowane są sklepy, lokale gastronomiczne, salon VIP, bankomat czy kantor. Najwyższy poziom (2) nie oferuje żadnych usług. Znaleźć można tam jednak bankomat.

We wszystkich terminalach znajdują się toalety, w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz bezprzewodowy internet.

Parking

Podróżni mają do dyspozycji parkingi różnego typu. Przy wszystkich terminalach znajdują się miejsca postojowe oznaczone kolorem fioletowym. To najtańsza opcja przy dłuższym postoju. Kolorem pomarańczowym oznaczono parkingi długoterminowe, w przypadku których konieczna jest wcześniejsza rezerwacja (przez internet).

W bezpośrednim sąsiedztwie terminali zlokalizowane są parkingi niebieskie, przeznaczone do postoju maksymalnie przez 4 dni. Dla wymagających przygotowano parkingi VIP, które obejmują stałą ochronę, przegląd samochodu, proste naprawy, wymianę oleju itp. Działa także osobny parking dla motocykli.

Transport na lotnisko

Najwygodniejszym sposobem dotarcia na lotnisko jest skorzystanie z linii metra nr 8. Kursuje ona ze stacji Nuevos Ministerios w centrum miasta. Czas przejazdu to zaledwie 12-15 minut. Z dworca Atocha-RENFE (także w centrum) kursują autobusy Linea Expres. Bilet kosztuje 5 euro, a podróż trwa ok. 40 minut (dociera przed terminale 1, 2 i 4).

Na tej samej trasie skorzystać można z autobusu miejskiego linii 200, odjeżdżającego z Avenida de America. Bilet kosztuje 1,5 euro, a czas przejazdu wynosi maksymalnie 50-60 minut. Do terminali 1, 2 i 3 dojechać można linią autobusową 101. Możliwe jest także skorzystanie z połączenia kolejowego. Pociąg C1 kursuje na lotnisko ze stacji w centrum miasta (Chamartin, Nuevos Ministerios, Aiocha i Principe Pio). Koszt przejazdu to 2,5 euro, a czas podróży – 10-15 minut.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska