Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Lubeka (LBC)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Lubeka to drugie lotnisko obsługujące pasażerów z Hamburga i okolic (po Hamburg-Fuhlsbüttel). Znajduje się ok. 8 kilometrów od miasta Lubeka i 60 kilometrów od centrum Hamburga.

Obsługuje kilkaset tysięcy pasażerów rocznie. Obsługuje jedynie kilka kierunków, głównie tanich linii lotniczych. Z lotniska w Lubece korzystają takie linie jak Onur Air, Ryanair czy Wizz Air (ostatni przewoźnik oferuje np. bezpośrednie połączenie do Gdańska).

Terminal

Lotnisko składa się tylko z jednego terminala (ze względu na ograniczoną liczbę połączeń i stosunkowo niewielki ruch pasażerski). Znajdziemy w nim, poza stanowiskami do obsługi podróżnych, restaurację, bistro (z przekąskami i napojami), sklepy (np. z perfumami, pamiątkami oraz sklep bezcłowy), a także bankomaty i toalety (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi).

Możliwe jest także skorzystanie z zamkniętej poczekalni Airport Lounge. Wstęp możliwy jest po uiszczeniu opłaty 13 euro od osoby. Na gości czekają napoje (ciepłe i zimne), drinki alkoholowe, aktualna prasa międzynarodowa, punkt dostępu do internetu, telewizory oraz specjalna zniżka do sklepu.

Parking

W pobliżu terminalu znajdują się parkingi dostosowane do czasowych potrzeb podróżnych. Parking oznaczony jako P1 służy do krótkiego postoju, znajduje się tuż przed terminalem i mieści ponad 300 samochodów. Do 15 minut postój jest bezpłatny, do 30 minut – kosztuje 2 euro, do 1 godziny – 4 euro, a 2 godzin – 5,5 euro.

Dla pasażerów zainteresowanych pozostawieniem pojazdu na dłużej działa parking P3, czyli długoterminowy. Znajduje się ok. 350 metrów od terminalu i mieści ponad 700 pojazdów.

Transport na lotnisko

Podróżując samochodem, można skorzystać z pobliskich autostrad A1 oraz A2 i zjechać na drogę oznaczoną Lübeck-Süd. Jadąc przez centrum Lubeki, trzeba kierować się na Lübeck-Airport.

Możliwe jest także skorzystanie z transportu zorganizowanego. Pierwszy etap podróży to dojazd do dworca kolejowego w Lubece (z Hamburga), skąd kursuje autobus nr 6. Na lotnisko dociera po 30 minutach, zatrzymuje się tuż przed terminalem, a kurs kosztuje 3 euro. Istnieją także bezpośrednie połączenia autobusowe z centrum Hamburga, dostosowane do siatki lotów. Podróż trwa około godziny i kosztuje 10 euro.

W pobliżu lotniska znajduje się stacja kolejowa Lubeka-Lotnisko, z której dotrzeć można do głównego dworca w Lubece, a stamtąd do Hamburga.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska