Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowy Port Lotniczy Stavanger (SVG)

Port lotniczy Stavanger leży 15 km na południowy – zachód od miasta Stavanger. Jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Norwegii. Rocznie obsługuje ok. 4 mln pasażerów. Jest również najstarszym norweskim lotniskiem – zostało otwarte w 1937 r. przez króla Haakona VII. Lotnisko jest usytuowane przy drodze nr 509 i w pobliżu trasy europejskiej E39.

Lotnisko Stavanger posiada jeden terminal. Oprócz standardowych lotów pasażerskich obsługuje helikoptery latające na platformy wiertnicze na Morzu Północnym. Jest bazą tanich linii lotniczych Ryanair. Oprócz tego obsługuje tradycyjne linie lotnicze. Z lotniska Stavanger realizowane są głównie loty do Europy, w tym do Polski: Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska i Szczecina.

Aby dojechać do lotniska z miasta Stavanger należy wybrać drogę E39 w kierunku Sola, a potem drogę nr 509. Możliwy jest również dojazd autobusem. Podróż ze Stavanger trwa ok. 30 minut, koszt przejazdu liniami Flybussen w jedną stronę to ok. 100 – 120 koron, w obie strony ok. 150 – 180 koron. Dostępny jest również bilet rodzinny, na którym jeden dorosły może przewieźć dwójkę dzieci gratis. Można również skorzystać z transportu publicznego – linii Kolumbus.

Bezpośrednio przy terminalu znajdują się parkingi oferujące w sumie 5000 miejsc, w tym miejsca dla niepełnosprawnych oraz parkingi dla samochodów elektrycznych.

W obrębie terminala pasażerowie mogą korzystać z punktu informacyjnego, wypożyczalni samochodów, punktów gastronomicznych, sklepów wolnocłowych, banku, centrum konferencyjnego. Na terenie terminala znajduje się posterunek policji.
W obrębie terminala jest dostępna bezpłatna sieć WiFi.

Zaraz przy lotnisku znajduje się hotel Rica Airport Hotel Stavanger. W pobliżu znajduje się też Quality Airport Hotel i Sola Strand Hotel.

Dane kontaktowe:

Adres: Stavanger Airport, Sola, Stavanger, Norway
Telefon: +47 67 03 10 00
E – mail: [email protected]

A
B

Lotniska

routes

Lotniska