Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowy Port Lotniczy Moss - Rygge (RYG)

Port lotniczy Moss – Rygge znajduje się w odległości 10 km od miejscowości Moss i ok. 60 km od Oslo. Został otwarty w 2007 r., jako drugie lotnisko dla Oslo. Posiada część cywilną i wojskową. Leży tuż obok europejskiej trasy E6 biegnącej z Trelleborga przez Oslo, Lillehamer, Trondheim aż do Kirkenes przy granicy z Rosją.

Lotnisko Moss – Rygge posiada jeden terminal. Obsługuje tanie linie lotnicze i tradycyjnych przewoźników. Jest bazą tanich linii lotniczych Ryanair. Obsługuje loty do krajów europejskich, w tym do Polski, na lotniska w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi i Gdańsku.

Jeżeli wybierzemy podróż samochodem to z Oslo na lotnisko Moss – Rygge można dotrzeć trasą E6, natomiast z Moss trasą E6 lub drogą nr 118. Możliwy jest również dojazd pociągiem lub autobusem. Stacja kolejowa w Rygge znajduje się w odległości 4 km od portu lotniczego. Pomiędzy stacją kolejową a lotniskiem kursuje bezpłatny autobus. Podróż pociągiem z Oslo do Rygge trwa ok. 50 minut. Autobusy kursujące do Oslo mają przystanek przy terminalu. Rozkład jazdy przewoźnika Rygge Ekspressen jest dostosowany so rozkładu lotów. Czas podróży z Oslo wynosi ok. 70 minut.

Przy samym terminalu znajduje się kilka parkingów krótko i długoterminowych, w tym parking podziemny, parking dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla samochodów elektrycznych, z możliwością ich bezpłatnego ładowania. Maksymalny czas postoju na parkingu krótkoterminowym to 3 doby. Za postój można zapłacić gotówką lub kartą kredytową. Nie ma możliwości zarezerwowania miejsca przez Internet.

Na terminalu pasażerowie mogą skorzystać z informacji turystycznej, wypożyczalni samochodów, sklepów wolnocłowych, punktów gastronomicznych i bankomatów (nie ma kantoru).

Najbliższe hotele znajdują się w miejscowości Rygge: Marche Rygge (10 km) i Moss: Mitt Hotell, Moss Hotell, Refsnes.

Dane kontaktowe:

Adres: Terminalveien 100, N-1580 Rygge
Telefon: +47 69 23 00 00
E – mail: [email protected]

A
B

Lotniska

routes

Lotniska