Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Dortmund (DTM)

Międzynarodowy Port Lotniczy Dortmund leży 16 km od centrum Dortmundu, w miejscowości Holzwickede, w pobliżu skrzyżowania autostrad A40 (B1) i A44, Jest największym portem lotniczym Zagłębia Ruhry. Rocznie obsługuje ok. 2,5 mln pasażerów.

Samochodem do lotniska z Dortmundu najłatwiej dojechać autostradą A 40 (B1). Z autostrady należy zjechać zjazdem Holzwickede/Dortmund Airport. Droga do lotniska jest bardzo dobrze oznaczona.
 
Przy lotnisku znajduje się 7 parkingów o łącznej pojemności 4200 miejsc. Cena postoju zależy od odległości parkingu od terminala. Pomiędzy terminalem, a dalej położonymi parkingami kursuje autobus (shuttle bus). Autobus jest płatny 1 – 1,5 euro, dzieci do lat 6 jeżdżą bezpłatnie. Przy samym terminalu znajduje się krótkoterminowy parking Kiss&Fly Zone. Można się na nim zatrzymać na 10 minut w celu wysadzenia lub odebrania pasażerów. Koszt postoju to 1 – 1,5 euro.

Do lotniska można dojechać autobusem. Z Dworca Centralnego w Dortmundzie kursuje autobus Airport Express. Podróż trwa ok. 25 minut. Cena biletu normalnego to 7 – 8,5 euro, 2 – 2,5 euro dla dzieci do lat 14,dzieci do lat 6 gratis. Z dworca w Holzwickede kursuje autobus Airpot Shuttle. Podróż trwa ok. 6 minut. Cena biletu normalnego to 3 – 3,5 euro, dla dzieci do lat 14 2 – 2,5 euro, dzieci do lat 6 gratis.

Pociągi na lotnisko odjeżdżają z Dworca Centralnego i dojeżdżają do dworca w Holzwickede. Dostępny jest specjalny bilet Rail&Fly, który umożliwia również korzystanie z autobusu Airport Shuttle z Holzwickede.

Lotnisko w Dortmundzie obsługuje tradycyjne i tanie linie lotnicze. Oferuje regularne połączenia do Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Serbii, Chorwacji, Bułagarii, Kosowa, Węgier, Litwy, Turcji. Regularne loty do Polski dostępne są do Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska i Katowic. Dortmund posiada regularne połączenia z Monachium.

Terminal na lotnisku w Dortmundzie jest dwupoziomowy. Na Poziomie 1 znajduje się hala przylotów, na Poziomie 2 hala odlotów. Pasażerowie mogą korzystać z punktu informacyjnego, usług biur podróży, restauracji, bankomatów, sklepów, barów z przekąskami i sklepu bezcłowego. Na terenie terminala znajduje się posterunek policji. Na Poziomie 2 mieści się taras widokowy.

Na terenie terminala dostępna jest sieć WiFi. Opłata wynosi 3 – 3,5 euro za godzinę.

Dane kontaktowe:

Flughafen Dortmund GmbH
Flughafenring 11
44319 Dortmund

Tel: +49 (0)231/92 13-01
Fax: +49 (0)231/92 13-125
E mail: [email protected]

A
B

Lotniska

routes

Lotniska