Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Bruksela (BRU)

Międzynarodowe lotnisko Bruksela leży 12 km na północny – wschód od centrum Brukseli, w pobliżu skrzyżowania autostrad A201 i R0. Lotnisko zostało wybudowane w 1940 r. przez Niemców, jako lotnisko wojskowe. Po wojnie władze Belgii przekształciły je w lotnisko cywilne. Lotnisko Bruksela jest największym portem lotniczym Belgii. Rocznie obsługuje ok. 18 mln pasażerów.

Samochodem z Brukseli na lotnisko można dotrzeć autostradą A201, z której należy zjechać na węźle Zavetem.

Przy terminalu znajduje się 7 parkingów o różnym standardzie, krótko i długoterminowych. Ze wszystkich parkingów można dotrzeć do terminal pieszo w kilka minut. Najbliżej terminala znajduje się parking Express, na którym 1 godzina postoju kosztuje 5 – 6 euro, 30 minut 2,5 – 3 euro. Oprócz tego niedaleko terminala znajdują się dwa tanie parkingi: QPark Car Hotel i Discount Parking. Na Discount Parking cena za 1 dzień postoju wynosi 9 – 11 euro, na parkingu QPark Car Hotel 16 – 19 euro. W cenie zawarty jest bezpłatny dowóz do terminala.

Pociągi na lotnisko odjeżdżają ze stacji kolejowych Brussel Centraal, Brussel Zuid i Brussel Nord i dojeżdżają bezpośrednio na lotnisko. Stacja kolejowa znajduje się pod terminalem lotniska.
 
Autobusy komunikacji miejskiej na lotnisko odjeżdżają z centrum miasta spod siedziby NATO. Funkcjonują dwie linie – dzienna i nocna. Podróż  trwa ok. 30 minut, cena biletu normalnego w jedną stronę wynosi 4 – 5 euro. Można również skorzystać z autobusów firmy DeLijn, odjeżdżających ze stacji Brussel Noord, NATO i stacji metra Roodebeek. Autobusy dojeżdżają bezpośrednio na lotnisko, na przystanek znajdujący się na terminalu, na poziomie 0.

Lotnisko Bruksela obsługuje tradycyjne linie lotnicze i tanich przewoźników. Oferuje bezpośrednie połączenia do wszystkich krajów europejskich, do Rosji, USA, Kanady, Afryki i na Kubę. Loty do Polski dostępne są na lotnisko w Warszawie.

Na terenie terminala pasażerowie mogą korzystać z usług punktów informacyjnych, wypożyczalni samochodów, biura podróży, bankomatów, kantorów, poczty, apteki, kaplicy i miejsca skupienia, licznych sklepów, restauracji, kawiarni i barów z przekąskami. Na terenie terminala znajdują się stanowiska internetowe. Dostęp do sieci WiFi jest płatny. Na terenie całego terminala obowiązuje zakaz palenia poza wyznaczonymi miejscami.

Naprzeciw terminala znajduje się hotel Sheraton. Obok lotniska zlokalizowane są również hotele: Crowne Plaza (****), Holiday Inn (***), Ibis, Ibis Budget.
 
Dane kontaktowe:

Brussels Airport
BE-1930 Zaventem

Numery telefonów:

0900/700 00 – z numerów belgijskich
+32 2 753 77 53 – spoza Belgii

A
B

Lotniska

routes

Lotniska