Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Londyn-City (LCY)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Londyn-City to międzynarodowe lotnisko mieszczące się w londyńskiej dzielnicy Royal Docks. Położone jest ok. 10 kilometrów od centrum miasta. Każdego roku obsługuje ok. 3 milionów podróżnych. Składa się z jednego terminala, przy którym znajdują się także: stacja kolei, postój taksówek, przystanek autobusowy, wypożyczalnia samochodów oraz parkingi.

Obsługuje takie linie lotnicze jak Air France, British Airways, KLM, Lufthansa czy Swiss. Oferuje połączenia do ponad 25 miast, głównie europejskich.

Terminal

Lotnisko składa się z jednego terminala, z którego korzystają podróżni przylatujący do Londynu oraz osoby, które tutaj rozpoczynają swoją podróż. Wewnątrz znaleźć można m.in. lokale gastronomiczne – restaurację z naturalnym jedzeniem, piekarnię, lokal z kuchnią międzynarodową oraz 2 kawiarnie; sklepy – salon jubilerski, salon prasowy czy sklepy wolnocłowe w strefie dla osób po odprawie.

Na terenie całego lotniska działa bezpłatna sieć Wi-Fi, która umożliwia swobodne korzystanie z internetu na własnych urządzeniach. Możliwe jest również skorzystanie z płatnych stanowisk komputerowych. Podróżni mogą skorzystać również z różnych usług, w tym np. czyszczenia butów, przechowalni bagażów lub wypożyczalni samochodów.

Terminal portu lotniczego Londyn-City przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji są szerokie windy, specjalne miejsca parkingowe oraz dostosowane toalety.

Parkingi

W pobliżu terminalu działają dwa parkingi – krótko- i długoterminowy. Na tym pierwszym za pół godziny postoju trzeba zapłacić 5,5 funta, za 1 godzinę – 10 funtów, 2 godziny – 14 funtów, a za całą dobę – aż 45 funtów. Przy dłuższym postoju warto więc skorzystać z drugiego parkingu, gdzie za 4 godziny płaci się 16 funtów, 2 doby – 80 funtów, a za każde kolejne 24 godziny – 40 funtów. Przy parkowaniu przez dłuższy czas przewidziane są zniżki.

Transport na lotnisko

Terminal Londyn-City znajduje się przy Hartmann Road, ok. 10 kilometrów od centrum Londynu. Dotrzeć można tu kierując się kolejno na Isle of Dogs, a następnie Royal Docks. Trasa jest dobrze oznaczona. Na miejscu można skorzystać z parkingów.

Warto skorzystać również z kolejki Docklands Light Railway. To kolej naziemna łącząca wschodni Londyn z metrem. Stacja DLR połączona jest z terminalem. Pociągi z lotniska oraz w stronę portu lotniczego odjeżdżają co kilka-kilkanaście minut. Jeśli podróżujemy z innych części Anglii, można skorzystać z usług kolei National Rail. Najbliższe stacje to London Bridge, Waterloo i Stratford. Przejazd można kontynuować kolejką DLR.

W stronę lotniska kursują także autobusy komunikacji miejskiej. Na terminal dotrzeć można linią 473 obsługującą trasę lotnisko Londyn-City, Stratford, Silvertown, North Woolwich i stację kolejki Prince Regent oraz linią 474 kursującą na trasie lotnisko Londyn-City, Canning Town, North Woolwich, East Beckton.

Z centrum miasta można dojechać na lotnisko również taksówką. Koszt podróży w okolic Buckingham Palace to 30 funtów, podobnie z Oxford Street, a za przejazd z City zapłacimy 25 funtów.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska