Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Leeds/Bradford (LBA)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Leeds/Bradford to międzynarodowe lotnisko w Wielkiej Brytanii, położone pomiędzy Leeds i Bradford. Rocznie korzysta z niego ok. 3 milionów podróżnych. Obsługuje takie linie lotnicze jak BMI Regional, Eastern Airways, Flybe, Jet2.com, KLM, Ryanair (w tym połączenia do Gdańska i Krakowa) oraz loty czarterowe.

Terminal

Lotnisko składa się z jednego, dwupoziomowego terminala. Na parterze znajduje się strefa odlotów z 4 lokalami gastronomicznymi (restauracje i kawiarnie), sklepami, toaletami (w tym przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych) czy pokojem dla rodziców z dziećmi oraz strefa przylotów z punktem obsługi osób niepełnosprawnych, punktem informacyjnym, sklepem, wypożyczalnią samochodów, bankomatami, kantorem, toaletami, pokojem dla rodziców z dziećmi i 3 lokalami gastronomicznymi.

Na pierwszym piętrze zlokalizowana jest wyłącznie strefa odlotów, w której mieszczą się m.in. 4 lokale gastronomiczne (restauracje i kawiarnie), 5 sklepów (w tym wolnocłowe), bankomaty, kantor, toalety (także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), pokój dla rodziców z dziećmi oraz płatna strefa lounge.

Parking

Do dyspozycji podróżnych są trzy rodzaje parkingów. Najbliżej terminalu znajdują się miejsca postojowe dla osób odprowadzających swoich bliskich. Obowiązujący cennik: do 30 minut – 2 funty, 1 godzina – 5 funtów,  2 godziny – 10 funtów.

Na parkingu krótko- i średnioterminowym postój do 1 godziny kosztuje 5 funtów, 2 godziny – 8 funtów, 1 doba – 30 funtów, 2 dni – 57 funtów, 5 dni – 138 funtów, a każdy następny – 27 funtów. Znajduje się on w odległości 2-3 minut piechotą od terminalu.

Dla osób wybierających się za granicę na dłużej przygotowano parking długoterminowy. Koszt postoju przez 1 dzień to 28 funtów, 5 dni – 60 funtów, 1 tydzień – 70 funtów, 10 dni – 85 funtów, 2 tygodnie – 100 funtów, 3 tygodnie – 125 funtów, a każdy następny dzień – 3 funty.

Transport na lotnisko

Port lotniczy znajduje się w odległości 11 kilometrów od Bradford i 17 kilometrów od Leeds. Dystans ten można pokonać samochodem odpowiednio w 15 i 20 minut. W pierwszym przypadku można skorzystać z drogi A658, a w drugim – kolejno A65 i A658.

Na lotnisko dotrzeć można również transportem zorganizowanym. Przewoźnik Centrebus oferuje połączenia autobusowe z Bradford – linie 737 i 747 oraz z Leeds – linia 757. Nie ma możliwości bezpośredniego dojazdu pociągiem. Najbliższe dworce kolejowe znajdują się w Bradford i Leeds. Podróż należy kontynuować autobusem.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska