Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kopenhaga - Kasturp (CPH)

Port lotniczy Kopenhaga Kasturp znajduje się w miasteczku Kasturp, na wyspie Amager, ok. 10 km od Kopenhagi. Powstało w 1925 r. Jest głównym węzłem Skandynawskich Linii Lotniczych SAS i największym pod względem liczby pasażerów lotniskiem w Europie Północnej. Rocznie obsługuje ok. 18 mln pasażerów. Lotnisko jest położone obok europejskiej drogi E20 i w pobliżu mostu Oresund, łączącego Danię ze Szwecją.

Lotnisko posiada 3 terminale: Terminal 1 obsługuje loty krajowe, Terminal 2 loty międzynarodowe, a Terminal 3 linie SAS i jej partnerów. Pomiędzy terminalami kursuje bezpłatny autobus. Z Kopenhagi dostępne są bezpośrednie połączenia do krajów europejskich i pozaeuropejskich. Dostępne są loty do Warszawy, Krakowa, Gdańska i Poznania.

Na lotnisko Kopenhaga – Kasturp można dostać się własnym samochodem, metrem, pociągiem lub autobusem. Autobusy z centrum Kopenhagi w kierunku lotniska odjeżdżają średnio co 10 – 15 min. Można skorzystać z transportu publicznego. Pod Terminalem 3 znajduje się stacja metra. Podróż z centrum Kopenhagi na lotnisko zajmuje ok. 15 min. W ciągu dnia metro kursuje co 4 – 6 min, a w nocy co 15 – 20 min. W przypadku dojazdu pociągiem możemy dotrzeć bezpośrednio na lotnisko, na stację kolejową znajdującą się pod Terminalem 3. Cena biletu zależy od liczby stref, przez które musimy przejechać w drodze na lotnisko.

Na lotnisku znajduje się kilka parkingów podzielonych na kategorie: budget, standard, standard + , direct. Cena za 1 dobę na parkingu typu budget wynosi 100 – 120 koron, a na parkingu direct 300 – 350 koron.

W obrębie terminali pasażerowie mogą korzystać z punktów informacyjnych, wypożyczalni samochodów, lokali gastronomicznych, sklepów, sklepów wolnocłowych, banku, stacji benzynowej, sali zabaw dla dzieci i miejsca do przewijania niemowląt. Na terminalu jest dostępny bezprzewodowy Internet. Można z niego korzystać bezpłatnie po zarejestrowaniu się w CPH Advantage Program (więcej na ten temat na oficjalnej stronie lotniska).

Bezpośrednio przy lotnisku znajduje się 5* hotel Hilton Copenhagen Airport.

Dane kontaktowe:
Copenhagen Airports A/S
P.O. Box 74
Lufthavnsboulevarden 6
DK-2770 Kastrup
Denmark
Tel: +45 3231 3231
Fax: +45 3231 3132
E-mail: [email protected]

Całodobowa infolinia: +45 3231 3231

A
B

Lotniska

routes

Lotniska