Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Kolonia/Bonn (CGN)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Kolonia/Bonn to międzynarodowe lotnisko znajdujące się ok. 15 kilometrów na południowy wschód od Kolonii i 20 kilometrów na północny wschód od Bonn. To szóste największe lotnisko w Niemczech pod względem liczby pasażerów. Każdego roku odprawia ich ponad 10 milionów.

Z lotniska korzystają takie linie lotnicze jak Germanwings (przewoźnik oferujący niemal 60 połączeń), TUIfly (niemal 50 połączeń), Air Berlin (ponad 20 połączeń), Lufthansa, Condor Airlines, easyJet, Sun Express czy Turkish Airlines.

Terminale

Lotnisko składa się z dwóch terminali pasażerskich. Do dyspozycji podróżnych jest wiele lokali gastronomicznych, usługowych i sklepów. Wewnątrz znajdują się m.in. gabinety lekarskie i dentystyczne, apteka, gabinet masażu, toalety (także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), poczta, bankomaty, bank, ładowarka urządzeń elektrycznych, sklepy (księgarnie, odzieżowe, z pamiątkami, spożywcze i wolnocłowe).

Pasażerowie mogą korzystać także z kilkunastu punktów gastronomicznych - barów, kawiarni, restauracji. Na terenie całego lotniska dostępny jest bezpłatny internet, działa również posterunek policji oraz wypożyczalnie samochodów.

Tarasy widokowe funkcjonują w terminalu 1 i oznaczone są literami A i B. Wstęp na nie jest bezpłatny i możliwy w godzinach 6.30-22.00. W pobliżu terminali i w okolicach lotniska mieści się wiele hoteli.

Parking

Przy porcie lotniczym Kolonia/Bonn działa kilka parkingów, z których skorzystać może ponad 12 tysięcy pojazdów. Miejsca postojowe na krótszy termin oznaczone są jako Car Park 1, 2 i 32. Parkingi długoterminowe to fragmenty Car Park 1 i 2, a także cały Car Park 3 i Car Park Nord.

Bezpłatne miejsca parkingowe dla kierowców odprowadzających podróżnych znajdują się na Car Park 32 – do 15 minut oraz Car Park 1 i 2 – do 10 minut. Średnio za godzinę postoju należy zapłacić 4-5 euro, za tydzień 50-70 euro, a 2 tygodnie – 90-140 euro.

Parking dla osób niepełnosprawnych mieści się w Car Park P2 przy terminalu 2 i obejmuje ponad 200 miejsc.

Transport na lotnisko

Do portu lotniczego prowadzi autostrada A59 (należy zjechać przy oznaczeniu Flughafen). Z kolei podróż taksówką z Bonn to koszt ok. 40 euro, a z Kolonii – ok. 30 euro. Możliwe jest także skorzystanie z transportu zorganizowanego.

Na trasie z centrum Bonn kursuje linia autobusowa SB60, średnio co 20 minut w tygodniu i co 30-60 minut w weekendy. Z Kolonii możliwy jest przejazd linią 161, która kursuje ze stacji kolei miejskiej Porz (na którą można dotrzeć koleją miejską ze wszystkich części miasta).

Wygodne połączenie oferuje szybka kolej miejska S-Bahn. Linia S13 kursuje z Kolonii średnio co 20 minut w tygodniu i co 30 minut w weekendy. Dociera na stację tuż przy lotnisku.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska