Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Kijów-Żuliany (IEV)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Kijów-Żuliany to lotnisko w Kijowie, w dzielnicy Żuliany. To drugi port lotniczy obsługujący Kijów (poza Kijów-Boryspol). Rocznie korzysta z niego ok. 700 tysięcy pasażerów. Obsługuje głównie ukraińskie linie lotnicze – UT-air Ukraine, Khors Air, Motor-Sicz Airlines czy South Airlines. Obecny jest również Wizz Air oraz Wizz Air Ukraine (oferujący połączenie z Katowicami).

Terminal A

Lotnisko składa się z dwóch terminali, jednak zagraniczni turyści korzystają głównie z Terminalu A. Obsługuje on wszystkie połączenia międzynarodowe. To dwupoziomowy budynek.

Na parterze mieszczą się m.in. punkt medyczny, apteka, pokój dla rodziców z dziećmi, bank, poczta, posterunek policji, sklepy, 3 lokale gastronomiczne, toalety czy palarnia.

Pierwsze piętro to kolejne sklepy (w tym wolnocłowe), lokale gastronomiczne, pokój dla rodziców z dziećmi, punkt medyczny, bank, palarnia i toalety (także dla osób niepełnosprawnych).

Parking

Port lotniczy oferuje kilkaset miejsc parkingowych, głównie odkrytych. Postój do 10 minut jest bezpłatny, 1 godzina kosztuje 10 hrywien (każda kolejna tyle samo), a 1 doba – 80 hrywien (każda kolejna w tej samej cenie).

Transport na lotnisko

Lotnisko znajduje się przy ulicy Medova w dzielnicy Żuliany. Droga jest oznakowana. Można także skorzystać z transportu minibusami. Linie 169 i 368 kursują z pobliża głównego dworca kolejowego. Pozostałe to 302, 482, 496 i 499. Z ulicy Olzhicha do portu dociera również trolejbus linii 22.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska