Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Hamburg-Fuhlsbüttel (HAM)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Hamburg-Fuhlsbüttel to międzynarodowe lotnisko znajdujące się ok. 8 kilometrów na północny-zachód od centrum Hamburga. Obsługuje nawet kilkanaście milionów pasażerów każdego roku. To drugie lotnisko dla Hamburga, poza mniejszym portem w Lubece.

Korzystają z niego takie linie lotnicze jak Air Baltic, Air Berlin, TUIfly, Air France, easyJet, Condor Airlines, Germanwings, Lufthansa, Tunisair czy LOT (oferujący bezpośrednie loty do Warszawy). Posiada 2 terminale pasażerskie.

Terminale

Lotnisko Hamburg-Fuhlsbüttel to 2 terminale połączone ze strefą Airport Plaza, w której znajduje się większość lokali gastronomicznych i usługowych. Sklepy i restauracje w terminalach 1 i 2 oraz na parterze Airport Plaza czynne są zazwyczaj w godzinach 9.00-21.00, a na pierwszym piętrze Airport Plaza – od 6.00 do 21.00.

Na terenie portu lotniczego znaleźć można księgarnie, saloniki prasowe, sklepy odzieżowe, kwiaciarnie, sklepy z akcesoriami podróżniczymi, perfumerie, apteki, sklepy spożywcze, z pamiątkami oraz wolnocłowe.

Do dyspozycji pasażerów jest kilkanaście barów i kawiarni oraz kilka restauracji, dostępnych w strefie ogólnodostępnej oraz zamkniętej, dla podróżnych po kontroli bezpieczeństwa. Większość restauracji znajduje się w strefie zamkniętej.

Parking

Na terenie portu lotniczego znajduje się kilka parkingów. Oznaczone jako P2, P4 i P5 to parkingi krótkoterminowe, na których za każde 15 minut należy zapłacić 1 euro. W sumie to ponad 6 tysięcy takich miejsc.

Parkingi długoterminowe oznaczone są jako P8 i P9. Do dyspozycji oddano około 3 tysięcy miejsc. Tydzień parkowania kosztuje 60-100 euro, a 2 tygodnie – 75-120 euro. Warto zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem, przez internet.

Transport na lotnisko

Na teren lotniska Hamburg-Fuhlsbüttel dotrzeć można autobusami miejskimi z Hamburga. Trasę obsługują linie nr 26, 292, 274 oraz 600 (nocna) i 39 (przyspieszona). Możliwe jest także skorzystanie z wielu prywatnych przewoźników.

Najwygodniejszą formą transportu jest bez wątpienia linia metra S1, która kursuje od głównego dworca kolejowego w Hamburgu do lotniska (stacja znajduje się tuż przed terminalami). Podróż trwa ok. 25 minut, metro kursuje co 10 minut.

Podróż samochodem możliwa jest dogodnymi drogami. W pobliżu lotniska przebiegają autostrady A1, A7 i A24. Zjazdy są wyraźnie oznaczone tablicami informacyjnymi.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska