Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Grenoble-Isère (GNB)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Grenoble-Isère to międzynarodowe lotnisko we Francji, położone 40 kilometrów na północny zachód od Grenoble. Obsługuje ok. 450 tysięcy pasażerów rocznie, w większości tanich linii lotniczych i ruchu czarterowego.

Z lotniska korzystają tacy przewoźnicy jak easyJet (do brytyjskich miast), Ryanair (Wielka Brytania i Irlandia), Transavia, Monarch Airlines, Norwegian Air Shuttle, Wizz Air (połączenie z Warszawą) oraz loty czarterowe, w tym LOT do Warszawy. Wszystkie połączenia mają charakter sezonowy.

Terminal

Lotnisko Grenoble-Isère to nowoczesny, ale mały port lotniczy. Składa się tylko z jednego terminala, w którym znajduje się m.in. jedna restauracja i bar, sklep wolnocłowy, sklep z pamiątkami czy salonik prasowy. Na terenie lotniska można korzystać z bezprzewodowego internetu. Oznaczona toaleta przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Parking

Przed portem lotniczym do dyspozycji podróżnych jest kilkaset miejsc postojowych. Parking krótkoterminowy oznaczony jest symbolem P0. Postój do 10 minut jest bezpłatny, 1 godzina kosztuje 5 euro, 2 godziny – 10 euro, 1 doba – 15 euro, każdy kolejny dzień – 30 euro.

Parking długoterminowy (P1) oferuje postój do 30 minut w cenie 1 euro, 1 godzina – 3 euro, 2 godziny – 6 euro, 6 godzin – 8 euro, 12 godzin – 10 euro, 1 doba – 12 euro, a każda kolejna – 6 euro. Tuż przy terminalach znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Transport na lotnisko

Dojazd do portu lotniczego Grenoble-Isère samochodem możliwy jest autostradami. Z Grenoble dystans wynosi 45 kilometrów i można go pokonać w ok. 30 minut, a z Lyonu – 85 kilometrów i 50 minut.

Możliwe jest również skorzystanie z transportu zorganizowanego. Z dworca w Grenoble kursuje specjalna linia autobusowa Grenoble Altitude. Bilet kosztuje 12,5 euro, a podróż trwa ok. 45 minut.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska