Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Göteborg-Landvetter (GOT)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Goteborg-Landvetter to międzynarodowe lotnisko położone 25 kilometrów na wschód od centrum miasta. Jest jednym z największych w Szwecji. Rocznie korzysta z niego ok. 5 milionów pasażerów.

Obsługuje takie linie lotnicze jak Air Berlin, Finnair, KLM, Lufthansa czy Skyways oraz loty czarterowe do znanych kurortów wakacyjnych. Nie ma bezpośredniego połączenia z Polską.

Terminal

Lotnisko składa się z jednego, niewielkiego terminalu. Znajduje się w nim 6 restauracji i 5 kawiarni (także w strefie dostępnej dla pasażerów przed kontrolą bezpieczeństwa), bankomaty, banki, aparaty telefoniczne, posterunek policji, kantor, punkty dostępu do internetu, pokój skupienia, sklepy (w tym odzieżowy, wolnocłowe, salon prasowy czy spożywczy) oraz toalety. Działa tu także wypożyczalnia samochodów.

Parking

Do dyspozycji pasażerów są dwa parkingi krótkoterminowe – zadaszony oraz na wolnym powietrzu. Pierwszy z nich oznaczony jest jako P3, 1 godzina postoju kosztuje 30 koron szwedzkich, 1 dzień – 220 koron, 1 tydzień – 1540 koron. Parking krótkoterminowy na zewnątrz to P4 – godzina postoju – 30 koron, 1 dzień – 190, 1 tydzień – 1330.

Parkingi długoterminowe znajdują się w większej odległości od terminalu (7-10 minut piechotą). Postój przez jedną godzinę kosztuje na nich 20 koron, 1 dzień – 160 koron, 1 tydzień – 520-720 koron.

Transport na lotnisko

Podróżują samochodem z centrum Goteborga należy kierować się drogą nr 40 na wschód. Lotnisko znajduje się w odległości 25 kilometrów, a czas przejazdu to średnio 20 minut.

Możliwe jest również skorzystanie z transportu zorganizowanego. Do portu lotniczego dotrzeć można lokalnymi autobusami Vasttrafik, specjalnym autobusem lotniskowym firmy Flygbus z centrum miasta lub Swebus (linia 830) z Goteborga i Sztokholmu. Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed terminalem.

Nie ma połączeń kolejowych, którymi można by dotrzeć na lotnisko.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska