Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Göteborg-City (GSE)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Goteborg-City to międzynarodowe lotnisko położone 17 kilometrów na północny zachód od centrum miasta, na wyspie Hisingen. Obsługuje wyłącznie tanie linie lotnicze, w tym Gotlandsflyg (loty do Visby na wyspie Gotlandia), Ryanair (połączenia m.in. z Krakowem), Wizz Air (Gdańsk czy Warszawa).

Terminal

Lotnisko składa się z jednego terminala. To mały, parterowy budynek, w którym do dyspozycji podróżnych nie ma zbyt wiele punktów handlowo usługowych.

Mieści się tam m.in. wypożyczalnia samochodów, księgarnia, sklep z pamiątkami, restauracja, sklep spożywczy oraz toalety (w tym przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Na terenie całego lotniska działa bezprzewodowy internet dostępny bez żadnych dodatkowych opłat.

Parking

Większość miejsc parkingowych znajduje się na wolnym powietrzu. Postój na krótkoterminowym, przez 1 godzinę, to wydatek 20 koron (korzystać można z niego maksymalnie przez 1 dobę), a na długoterminowym – 1-3 dni – 100 koron dziennie, 4-6 dni – 90 koron dziennie, 7-9 dni – 80 koron dziennie, a od 10 do 30 dni – 70 koron dziennie.

Do dyspozycji jest także mniejszy parking zadaszony (garaż). Postój na nim kosztuje 120 koron dziennie.

Transport na lotnisko

Podróżując do portu lotniczego Goteborg-City samochodem należy skorzystać z trasy europejskiej E6 i zjazdu nr 82. Lotnisko znajduje się 25 kilometrów na północy zachód od centrum miasta. Dalsza część trasy jest wyraźnie oznaczona.

Z dworca Nils Ericson Terminal w centrum Goteborga odjeżdża autobus przewoźnika Flygbussarna. Bilet dla dorosłej osoby w jedną stronę, to wydatek 80 koron, młodzież w wieku 8-17 lat – 65 koron, a dzieci poniżej 8 lat podróżują za darmo.

Możliwe jest także skorzystanie z komunikacji miejskiej. Autobus podmiejski Vasttrafik kursuje z miasta i zatrzymuje się przy głównej drodze, około 600 metrów od terminalu. Podróż autobusem trwa ok. 30 minut.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska