Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Girona - Costa Brava (GRO)

Międzynarodowe lotnisko Girona – Costa Brava znajduje w pobliżu wybrzeża Costa Brava się 8 km od centrum Girony i ok. 100 km na północny – wschód od Barcelony. Leży przy skrzyżowaniu międzynarodowej drogi E15, drogi C25 i autostrady A2. Lotnisko posiada dogodne połączenia z Barceloną i jest często wybierane, jako alternatywne dla lotniska El Prat. Rocznie obsługuje ok. 5 mln pasażerów.

Samochodem z Girony na lotnisko najłatwiej dojechać autostradą A2 lub drogą międzynarodową E 15, zjeżdżając potem na drogę N156. Jadąc z Barcelony można wybrać trasę E15 lub alternatywnie drogę N- II.

Przy samym terminalu znajduje się parking o pojemności 3600 miejsc. Na parkingu jest wydzielone miejsce dla motocykli i rowerów. Doba postoju kosztuje ok. 9,5 – 11 euro.

Z Girony i Barcelony na lotnisko można dostać się autobusami Ryanair z dworca autobusowego w Gironie i dworca Barcelona Sants. Można również skorzystać z autobusów  Barcelona Bus, które odjeżdżają z dworca w Gironie i dworca Estacio Nord w Barcelonie. Bilet na Barcelona Bus w jedną stronę z Girony  kosztuje ok. 2,75 – 3,5 euro, z Barcelony 16 – 19,5 euro. Podróż z Barcelony trwa ok. 1 godz. 15 min. Na lotnisku autobusy zatrzymują się bezpośrednio przy terminalu.

Lotnisko w Gironie obsługuje tanie linie lotnicze i tradycyjnych przewoźników. Oferuje regularne połączenia do krajów europejskich i niektórych krajów afrykańskich. Loty do Polski dostępne są na lotniska w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Bydgoszczy i Gdańsku.

Lotnisko posiada jeden dwupoziomowy terminal. Na parterze znajduje się hala przylotów, na I piętrze hala odlotów. Pasażerowie mogą korzystać z punktów informacyjnych, usług biur podróży, wypożyczalni samochodów, punktu pierwszej pomocy, bankomatów, sklepów, barów z przekąskami, restauracji i sklepu bezcłowego. Terminal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie terminala znajdują się stanowiska internetowe i miejsca z dostępem do sieci WiFi.

Dane kontaktowe:

Aeroport de Girona-Costa Brava
17185 Girona
Tel: +34 619 75 64 45

Numery telefonów:

902 404 704 – z numerów hiszpańskich
(+34) 91 321 10 00 – spoza Hiszpanii
 

A
B

Lotniska

routes

Lotniska