Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Eindhoven (EIN)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Eindhoven to międzynarodowe lotnisko położone 7 kilometrów na zachód od miasta Eindhoven. Rocznie korzysta z niego ok. 3 milionów pasażerów. Obsługuje głównie tanie linie lotnicze, w tym Ryanair (połączenia z Gdańskiem i Krakowem), Transavia.com czy Wizz Air (loty do Gdańska, Katowic, Warszawy i Wrocławia) oraz loty czarterowe.

Terminal

Lotnisko składa się z jednego terminalu, w którym działają tylko podstawowe punkty handlowo-usługowe. Znaleźć można tam sklepy (ogólnospożywczy, wolnocłowy, kwiaciarnię czy odzieżowy) oraz lokale gastronomiczne: Small – oferujący przekąski, Medium – proste dania i sałatki oraz Large – pełnowymiarowa restauracja z bogatą kartą dań.

W terminalu dostępne są również bankomaty oraz toalety (w tym przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi). Wypożyczalnia samochodów działa przy parkingu.

Parking

Dla osób odprowadzających swoich bliskich dostępny jest parking Kiss & Ride – postój do 15 minut jest bezpłatny. Naprzeciwko terminalu znajduje się parking P1, czyli krótkoterminowy, na którym postój opłacalny jest maksymalnie do kilku godzin.

P2 to parking średnioterminowy – znajduje się 5 minut piechotą od terminalu, postój przez jeden dzień kosztuje 20 euro, a 1 tydzień – 75 euro. Parkingi długoterminowe to P4 i P5. Znajduje się 6-7 minut piechotą od głównego budynku. Obowiązujący cennik: 1 doba – 18 euro, 1 tydzień – 50 euro, 2 tygodnie – 70 euro, a 3 tygodnie – 90 euro.

Transport na lotnisko

Port lotniczy jest dobrze skomunikowany z innymi częściami kraju. Znajduje się przy autostradzie A2, którą dotrzeć można na wschód i zachód Holandii – Amsterdamu, Ultrechtu czy Maastricht.

Transport autobusowy możliwy jest dwoma liniami. 401 kursuje z centrum miasta i głównego dworca kolejowego 8 razy dziennie. Linia 103 kursuje z dworca kolejowego, przez dzielnicę Woensel oraz z miasta Veldhoven.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska