Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Dublin (DUB)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Dublin to międzynarodowe lotnisko położone 10 kilometrów na północ od centrum stolicy Irlandii. Jest największym portem lotniczym w kraju. Rocznie korzysta z niego ok. 18,5 mln pasażerów. Składa się z dwóch terminali.

Obsługuje połączenia lokalne i międzynarodowe, w tym linie lotnicze oferujące połączenia do Polski – Ryanair (loty do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Wrocławia) oraz Aer Lingus (połączenia z Krakowem i Warszawą).

Terminal 1

Terminal podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza z nich to handlowo-gastronomiczna z kilkoma sklepami i restauracjami. Do dyspozycji podróżnych są także kantor, bankomaty i toalety (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi).

W strefie przylotów skorzystać można m.in. z wypożyczalni samochodów, banku, kantorów, bankomatów, punktów informacyjnych oraz toalet (w tym dla rodziców z małymi dziećmi). Strefa odlotów to m.in. stanowiska poszczególnych linii lotniczych, kantory, bankomat, sklep wielobranżowy, lokale gastronomiczne oraz toalety (łazienka dla niepełnosprawnych znajduje się na wyższym poziomie).

Terminal 2

W tym przypadku także obowiązują trzy strefy. W części handlowo-gastronomicznej znajduje się kilka sklepów, restauracji i kawiarni oraz apteka. Toalety przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi.

W strefie przylotów znaleźć można 3 lokale gastronomiczne, sklep wielobranżowy, kantor, bankomat i toalety (także dla niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi). Strefa odlotów ogranicza się do kantoru i toalet (dostosowanych dla wszystkich). Punkty handlowo-gastronomiczne dostępne we wcześniej wspomnianej strefie.

Parking

Przed terminalami znajdują się parkingi krótkoterminowe. Postój do 1 godziny kosztuje 3 euro, każda kolejna godzina – 4,5 euro, a maksymalna stawka za dobę – 40 euro.

Parkingi długoterminowe znajdują się w odległości 5-10 minut jazdy autobusem od terminali (kursują co 8-15 minut). Ceny są bardzo zróżnicowane. Przy wcześniejszej rezerwacji przez internet i długim terminie postoju możliwe jest parkowanie nawet za 5-7 euro dziennie.

Transport na lotnisko

Port lotniczy znajduje się 10 kilometrów na północ od centrum Dublina i 2 kilometry na południe od miasta Swords, w pobliżu autostrady M1 (na trasie Dublin-Belfast) i autostrady M50 (obwodnica Dublina). Zjazdy do terminali są wyraźnie oznaczone.

Na lotnisko dotrzeć można także autobusem. Bezpośrednie połączenie z centrum miasta oferuje Airlink i Aircoach, a także lokalne linie 16, 41, 41b i 102. Brak jest bezpośrednich połączeń kolejowych. Z innych części kraju rozwiązaniem jest jedynie dotarcie do Dublina i kontynuowanie podróży autobusem.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska