Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Robin Hood Doncaster Sheffield (DSA)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Robin Hood Doncaster Sheffield to międzynarodowe lotnisko w Anglii, w hrabstwie South Yorkshire. Położone jest 10 kilometrów od Doncaster i 30 kilometrów od Sheffield. To niewielki port lotniczy obsługujący rocznie ok. 900 tysięcy pasażerów, jednak istotny dla podróżnych z Polski.

Obsługuje takie linie lotnicze jak Flybe, Ryanair czy Wizz Air (oferujący połączenia z Gdańskiem, Katowicami, Poznaniem, Warszawą i Wrocławiem).

Terminal

Lotnisko składa się z jednego dwupoziomowego terminala. Na parterze znajdują się m.in. stanowiska do odprawy, toalety (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), punkt informacyjny, lokal gastronomiczny, wypożyczalnia samochodów, biuro podróży, kawiarenka internetowa.

Na pierwszym piętrze znajduje się m.in. plac zabaw dla dzieci, kawiarenka internetowa, aparaty telefoniczne, sklepy (w tym wolnocłowy) czy restauracja. Palenie tytoniu możliwe jest jedynie na zewnątrz budynku, w wyznaczonej strefie.

Parking

Do dyspozycji podróżnych są parkingi krótko- i długoterminowe. W pierwszym przypadku postój do 15 minut jest bezpłatny, pół godziny – 2,5 funta, 2 godziny – 6 funtów, 4 godziny – 12 funtów. W drugim – postój przez jedną dobę wiąże się z opłatą 25 funtów, dwa dni – 30 funtów, 1 tydzień – 55 funtów, 2 tygodnie – 90 funtów, a każdy kolejny dzień – 5 funtów. Parkingi znajdują się w pewnej odległości od terminalu. Pieszo droga zajmuje kilka minut.

Transport na lotnisko

W stronę lotniska Robin Hood Doncaster Sheffield prowadzą takie drogi jak M62, M1, A1 czy M18. Z północy i południa dotrzeć można tu autostradami A1 i M18, z zachodu – M62, a ze wschodu – M180. Podróż z Doncaster zajmuje ok. 15 minut, z Sheffield – 30 minut, Birmingham – 1,5 godziny, Londynu – 3,5 godziny, a z Yorku – 45 minut.

Do portu lotniczego kursują autobusy firm First i Stagecoach. Linie 91 i 391 kursują na trasie Doncaster - Cantley - Auckley - Robin Hood Airport - Finningley – Epworth. Linia X19 - Barnsley - Darfield - Goldthorpe - Doncaster - Cantley - Robin Hood Airport. Linia X30 - Robin Hood Airport - Bawtry - Bircotes - Harworth - Bircotes - Bawtry - Austerfield - Robin Hood Airport.

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w oddalonym o ok. 10 kilometrów Doncaster. Stamtąd podróż należy kontynuować autobusem.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska