Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego (BZG)

Informacje ogólne

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy zlokalizowany jest na osiedlu Szwederowo około 3km na południe od centrum Bydgoszczy. Lotnisko powstało w okresie I wojny światowej, zbudowane na potrzeby wojsk niemieckich.

Dojazd

Na trasie lotnisko – Dworzec PKP w Bydgoszczy kursuje miejski autobus linii 80.

Na terenie lotniska znajduje się postój taksówek Radio Taxi Mercedes.

Połączenia

Lotnisko obsługuje połączenia krajowe do Warszawy, międzynarodowe do Barcelony, Düsseldorfu, Dublina i kilku miast Wielkiej Brytanii oraz czarterowe do lokalizacji w Bułgarii, Turcji, Tunezji, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Egipcie i na Cyprze.

Punkty usługowe i sklepy

Pasażerowie skorzystać mogą z salonu biznesowego BEL, wyposażonego w stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, drukarki, telefonu oraz faksu. Swoje usługi oferują wypożyczalnie samochodów, kantor oraz multi-agent turystyczny TamPojadę. W sklepie bezcłowym Baltony można kupić alkohole, słodycze, produkty perfumeryjne i wyroby tytoniowe a w salonikach prasowych gazety, napoje i pamiątki. Osoby, które chcą zaspokoić głod lub zrelaksować się przy dobrej kawie, mogą odwiedzić Sky Bar Lounge.
 
Dane kontaktowe

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz
Al. Jana Pawła II 158
85-151 Bydgoszcz

Informacja lotniskowa:
Tel: +48 52 365-47-00
e-mail: [email protected]

A
B

Lotniska

routes

Lotniska