Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL)

Międzynarodowe lotnisko Bruksela – Charlerloi leży w odległości 7 km od miasta Charlerloi o 46 km na południe od Brukseki, przy skrzyżowaniu autostrad A15, A54 i R3. Lotnisko powstało w czasie II wojny światowej, jako lądowisko dla samolotów alianckich. Lotnisko Charlerloi obsługuje głównie linie lotnicze. W 1997 r. swoją pierwszą bazę na kontynencie stworzył tu irlandzki Ryanair. Rocznie lotnisko Charlerloi obsługuje ok. 6 mln pasażerów.

Samochodem na lotnisko z Charlerloi można dostać się autostradą A54 i drogą N568 lub chcąc ominąć autostradę, drogami N5 i N568. Z Brukseli najłatwiej pojechać autostradą R0, a potem autostradą A54.

Przy terminalu znajduje się 5 parkingów długo i krótkoterminowych. Na położonym naprzeciwko terminala parkingu Express pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne, 1 godzina kosztuje 4 euro. Na parkingach P1, P2, P3 opłata za godzinę postoju to ok. 3 – 4 euro. Miejsce na parkingach można zarezerwować online. Aktualny cennik i mapa znajduje się na stronie www.qpark-charleroiairport.be.

Z dworca w Charlerloi na lotnisko kursują autobusy obsługiwane przez firmę TEC. Podróż trwa ok. 20 minut, bilet kosztuje ok. 5-6 euro. Z dworca Brussel Zuid kursują autobusy Brussels City Shuttle, które dojeżdżają bezpośrednio do lotniska. Podróż trwa ok. 1 godzinę, cena biletu w jedną stronę to ok. 13 – 16 euro, w obie strony 22 – 15,5 euro. Pociągiem z Brukseli można dojechać do dworca kolejowego w Charlerloi, a stamtąd autobusem TEC na lotnisko.

Lotnisko Charlerloi oferuje tanie połączenia lotnicze do krajów europejskich: Wielkiej Brytaniii, Irlandii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Węgier, Litwy i Łotwy oraz do Egiptu, Maroka, Algierii i na Wyspy Kamaryjskie. Bezpośrednie loty do Polski dostępne są na lotniska w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Na terminalu pasażerowie mogą korzystać z usług informacji lotniskowej, biura podróży, wypożyczalni samochodów, bankomatów, kantorów, sklepów, sklepu bezcłowego, kawiarni, barów z przekąskami. Na terenie terminala dostępna jest sieć WiFi.

Dane kontaktowe:

Brussels South Charleroi Airport
rue des Frères Wright 8
B-6041 Charleroi


Numery telefonów:

0902 02 490 – z numerów belgijskich
00 32 78 15 27 22 – spoza Belgii

A
B

Lotniska

routes

Lotniska