Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Bristol (BRS)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Bristol to międzynarodowe lotnisko w Anglii, 13 kilometrów na południe od centrum miasta Bristol. Rocznie korzysta z niego ok. 6 milionów pasażerów. Obsługuje kilka linii lotniczych, w tym tanich przewoźników – easyJet (oferujący połączenia z Krakowem) czy Ryanair (loty do Katowic, Łodzi, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Wrocławia i Warszawy) oraz loty czarterowe.

Terminal

Lotnisko składa się z jednego, 3-poziomowego terminalu (parter, pierwsze piętro i antresola). Na parterze znajdują się m.in. sklep, kawiarnia, palarnia, poczta, kantor oraz pokój dla rodziców z dziećmi. Pierwszy poziom to także kawiarnia, sklepy (w tym wolnocłowe), bankomat, pokój dla rodziców z dziećmi i palarnia. Antresola pełni rolę strefy gastronomicznej z kilkoma restauracjami.

Na wszystkich poziomach znajdują się toalety (także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wypożyczalnie samochodów kilku firm znajdują się pomiędzy parkingiem ekspresowym a długoterminowym.

Parking

Do dyspozycji podróżnych jest kilka parkingów. Za postój na ekspresowym (dla osób odprowadzających swoich bliskich) obowiązują następujące stawki: 20 minut – 1 funt, 1 godzina – 5 funtów, 2 godziny – 12 funtów, 1 doba – 50 funtów.

Krótkoterminowy znajduje się nieco dalej od terminalu. Postój przez 1 godzinę kosztuje 3,5 funta, 2 godziny – 6,5 funta, 2 godziny – 16 funtów, a 1 doba – 25 funtów. Parking długoterminowy oferuje następujące stawki: 1 dzień – 17-22 funty, 1 tydzień - 40-65 funtów, 2 tygodnie – 60-110 funtów. Parking tego typu dostępny jest w kilku opcjach, stąd różnice w cenie.

Transport na lotnisko

Lotnisko Bristol znajduje się tuż przy drodze A38, 12 kilometrów na południe od centrum miasta. Podróżując z południowych części regionu warto skorzystać z autostrady M5 i zjazdu 22, a północnych – także M5, ale zjazdu 18.

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych. Możliwe jest dotarcie do dworca Bristol Temple Meads i kontynuowanie jazdy specjalnym autobusem Airport Flyer Express Link. Kursuje on co 30 minut.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska