Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Międzynarodowy Port Lotniczy Bergen Flesland (BGO)

Port lotniczy Bergen – Flesland znajduje się 15 km na południe od Bergen. Jest drugim największym portem lotniczym w Norwegii. Rocznie obsługuje ok. 5 mln pasażerów. Został wybudowany w 1955 r. z funduszy NATO, jako lotnisko wojskowe i cywilne. Obecnie jest tylko lotniskiem cywilnym. Posiada osobny terminal dla helikopterów, obsługujący loty na platformy wiertnicze na Morzu Północnym. Lotnisko jest usytuowane w pobliżu drogi nr 580.

Lotnisko Bergen – Flesland obsługuje zarówno tradycyjne linie lotnicze, jak i tanich przewoźników. Realizuje loty do państw europejskich, w tym do Polski: Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz do Turcji, Egiptu i Izraela.

Aby dotrzeć na lotnisko samochodem z Bergen należy wybrać drogę nr 580 w kierunku Flesland. Dojazd na lotnisko trwa ok. 30 minut. Możliwy jest również dojazd autobusem. Wybór połączeń jest dość duży. Można skorzystać z komunikacji publicznej, linii Flybussbergen, TIDE lub minibusów. Przejazd na lotnisko liniami Flybussbergen lub TIDE kosztuje 100 – 120 koron w jedną stronę i 140 – 160 koron w obie strony.

Obok terminala znajduje się kilka parkingów, w tym parking kryty.Godzina parkowania kosztuje ok. 60 – 75 koron, minimalna opłata to 20 koron. Tani parking znajduje się w odległości ok. 500 m od lotniska.

Na terminalu pasażerowie mogą skorzystać z wypożyczalni samochodów, punktów gastronomicznych, sklepów, sklepów wolnocłowych, banku, centrum konferencyjnego. Na terenie terminala znajduje się również posterunek policji.
W obrębie terminala dostępna jest darmowa sieć WiFi.

Bezpośrednio przy terminalu mieści się 4-gwiazdkowy hotel Clarion Hotel Bergen Airport.

Dane kontaktowe:

Adres: Avinor, Bergen lufthavn, Flyplassveien 555
Telefon: +47 67 03 11 00

A
B

Lotniska

routes

Lotniska