Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port Lotniczy Bergamo - Orio al Serio (BGY)

Port lotniczy Bergamo – Orio al Serio jest jednym z trzech lotnisk obsługujących Mediolan. Leży w odległości 45 km od centrum Mediolanu i 5 km od miasta Bergamo, w pobliżu autostrady A4 Turyn – Wenecja. Jest wyspecjalizowane w obsłudze tanich linii lotniczych. Rocznie korzysta z niego ok. 5 mln pasażerów.

Z Mediolanu na lotnisko Bergamo można dostać się autobusami kursującymi z Dworca Centralnego, stacji kolejowej Milano Lambrate i siedziby Targów Mediolańskich (Fiera di Milano). Połączenia obsługuje kilku operatorów, najtańszy jest Orio Shuttle – cena biletu w jedną stronę z Dworca Centralnego to ok. 3,5 – 4,2 euro, w obie strony 7 – 8,5 euro. Z Bergamo autobusy na lotnisko kursują z dworca kolejowego, cena biletu normalnego, jednorazowego wynosi 2,1 – 2,5 euro. Funkcjonują również połączenia autobusowe z lotniskiem Malpensa. Aby dojechać na lotnisko z autostrady A4 należy wybrać zjazd na Bergamo lub na Seriate. Droga do lotniska jest bardzo dobrze oznakowana.

W pobliżu terminala znajduje się płatny parking podzielony na sektory od A do E, odkryte lub kryte, położone w odległości 30 – 100 m od wejścia do terminala. Bezpośrednio przed terminalem znajduje się parking krótkoterminowy (sosta breve). Ceny na poszczególnych sektorach są różne, najdroższy jest parking sosta breve. Z dalszych sektorów do terminala dojeżdżają bezpłatne busy. Tani parking położony jest w odległości 1,5 km od terminala, przy aeroklubie Taramelli. Oferuje on bezpłatny dowóz do lotniska w godzinach od 04.00 rano do 01.00 w nocy, co 20 minut.

Lotnisko w Bergamo obsługuje tanie linie lotnicze. Oferuje bezpośrednie połączenia do wszystkich krajów europejskich, Rosji (Moskwa), Egiptu (Kair, Aleksandria, Sharm El Sheikh), Maroka i Turcji. Jeżeli chodzi o loty krajowe dostępne są połączenia do Rzymu, Pescary, Bari, Brindisi, Lamezia Terme, na Sycylię (Palermo, Trapani Katania). Z Polski do Bergamo dostępne są loty z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Gdańska. Ze względu na bliskość Dolomitów i doliny Val di Sole lotnisko jest popularne wśród narciarzy.

W strefie ogólnodostępnej terminala pasażerowie mogą korzystać  z informacji lotniskowej, informacji turystycznej, bankomatów, kantoru, banku, apteki, biura podróży, wypożyczalni samochodów, kaplicy, restauracji, sklepów, kawiarni, barów z przekąskami i kafeterii. Terminal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Hotele znajdujące się najbliżej lotniska to : Stile Libero (1,1 km,B&B) NH Orio al. Serio (1,2 km ****), Orio BGY (1,2 km,B&B), Winter Garden (2 km, ****), Bombyx Inn (3 km, B&B).

Dane kontaktowe:

Bergamo Airport,
Via Aeroporto 13,
I-24050 Orio Al Serio, ITALY
Email - [email protected]

Call Center: +39 035 326323

A
B

Lotniska

routes

Lotniska