Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Beauvais-Tillé (BVA)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy Beauvais-Tillé to międzynarodowe lotnisko znajdujące się w miejscowości Tillé, ok. 85 kilometrów na północ od centrum Paryża. Jest najmniejszym portem lotniczym dla aglomeracji paryskiej.

Obsługuje głównie tanie linie lotnicze, takie jak Air Moldova czy Blue Air (pojedyncze kierunki) oraz Ryanair (loty także do Krakowa i Wrocławia) i Wizz Air (m.in. loty do Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia).

Terminal

Lotnisko składa się tylko z jednego terminala, obsługującego rocznie ok. 3 milionów pasażerów. To niewielki obiekt, dość ciasny i z ograniczoną ofertą dla podróżnych. W środku znajdują się wyłącznie pojedyncze lokale gastronomiczne, kilka sklepów czy toalety (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych).

W pobliżu portu lotniczego (głównie w miejscowości Beauvais), znajduje się kilka hoteli.

Parking

Do dyspozycji podróżnych są 4 parkingi oznaczone symbolami P1, P2, P3 i P4. Postój do 30 minut kosztuje na nich 1 euro, do 1 godziny – 2,5 euro, 1 dobę – 22 euro, 2 dni – 30 euro, a 6 dni – 60 euro. Nieco tańszy jest parking P4, na którym dłuższy postój (kilka dni) jest tańszy średnio o kilka euro.

Przed terminalem znajdują się miejsca postojowe Kiss N'Fly, przeznaczone dla kierowców odprowadzających podróżnych. Do 20 minut można parkować za darmo, 30 minut to koszt 3 euro, a 1 godziny – 8 euro.

Transport na lotnisko

Jadąc samochodem z Paryża, należy kierować się do miasta Lille drogami A1/E19, następnie kierunek Amiens/Beauvais – drogi N401, N1, A16/E401. Podróż kontynuować drogą D901, następnie N1 w kierunku Amiens, aż do Tillé (bezpośrednia droga do lotniska jest wyraźnie oznaczona).

Możliwe jest także skorzystanie ze specjalnych autobusów na lotnisko, które kursują z paryskiego dworca autobusowego Porte Maillot. Podróż trwa nieco ponad godzinę i kosztuje 16 euro (dzieci do 3 lat za darmo).

Z głównego dworca kolejowego w Paryżu, Gare du Nord, kursują pociągi regionalne TER. Podróż trwa ok. 1,5 godziny.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska