Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Barcelona El - Prat (BCN)

Międzynarodowe lotnisko Barcelona – El Prat leży 10 km od centrum Barcelony i 3 km od barcelońskiego portu, koło miasta El Prat del Llobregat. Zostało otwarte w 1918 r. jest drugim co do wielkości lotniskiem Hiszpanii.
 
Lotnisko posiada dwa terminale: T1 i T2. Terminal T2 jest podzielony na część A, B i C.

Samochodem z Barcelony na lotnisko El Prat najwygodniej dotrzeć drogą C31. Lotnisko znajduje się przy samej drodze.
 
Przy terminalach T1 i T2 znajdują się parkingi z bezpośrednim dostępem do budynku. W odległości ok. 2 km od terminala T1 znajduje się parking długoterminowy, do którego z obu terminali dojeżdża bezpłatny autobus. Cena za dobę postoju to 18,75 – 22,5 euro. Tani parking sieci aparca&go znajduje 5 min jazdy od lotniska. Cena za dobę wynosi 9 – 10,5 euro, powyżej 4 dni 4,95 – 6 euro za dobę. W cenie zawarty jest dowóz do terminala.

Na lotnisko można także dojechać Areobusem. Autobusy odjeżdżają co 5, 10 lub 20 minut, w zależności od pory dnia, z Plaza de Catalunya – głównego placu Barcelony. Dojeżdżają do obu terminali lotniska linia A1 do terminala 1, linia A2 do terminala 2. Podróż trwa ok. 35 minut. Cena biletu w jedną stronę to 6 – 7,5 euro, w obie strony 10 - 12 euro.

Pociągi na lotnisko odjeżdżają z dworca Barcelona Barcelona Sants – głównego dworca kolejowego. Podróż trwa ok. 30 minut. Wysiąść należy na przystanku Areopuerto, skąd do terminala można dotrzeć na piechotę w kilka minut.

Lotnisko El Prat obsługuje tradycyjnych przewoźników i tanie linie lotnicze. Oferuje bogatą siatkę połączeń do niemal wszystkich krajów europejskich. Dostępne są także loty do USA (Miami, Nowy Jork), Ameryki Południowej (Buenos Aires, Sao Paulo, Bogota), Stambułu, Tel Awiwu, Singapuru i niektórych krajów afrykańskich (Egipt, Tunezja, Maroko). Regularne loty do Polski dostępne są na lotniska w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Katowicach.

Na obu terminalach pasażerowie mogą korzystać z punktów informacyjnych, usług biur podróży, wypożyczalni samochodów, bankomatów, kantorów, banku, punktów pierwszej pomocy, apteki, miejsca zabaw dla dzieci, licznych sklepów, kiosków, barów i restauracji. Na obu terminalach znajdują się sklepy bezcłowe.

W obrębie obu terminali dostępna jest sieć WiFi i stanowiska internetowe.

Dane kontaktowe:

Carretera del Prat de Llobregat,
08820 El Prat de Llobregat,
Barcelona, Hiszpania

Numery telefonów:
 
902 404 704 – z numerów hiszpańskich
(+34) 91 321 10 00 – spoza Hiszpanii
 

A
B

Lotniska

routes

Lotniska