Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Amsterdam-Schiphol (AMS)

Międzynarodowe lotnisko Amsterdam – Schiphol znajduje się 20 km od centrum Amsterdamu. Jest największym portem lotniczym Holandii. Leży przy autostradzie A4, łączącej Amsterdam z Hagą i Rotterdamem. Lotnisko zostało otwarte w 1917 r. i jest czwartym pod względem wielkości lotniskiem w Europie. Rocznie obsługuje ok. 48 mln pasażerów.

Samochodem z Amsterdamu na lotnisko najlepiej dojechać autostradą A4. Zjazd i droga na lotnisko są dobrze oznakowane.

Przy lotnisku znajduje się kilka parkingów długo i krótkoterminowych o różnym standardzie. Cena zależy od długości postoju i standardu parkingu. Parkingi znajdują się w różnej odległości od terminala. Pomiędzy parkingami, a terminalem kursuje bezpłatny autobus. Przed samą halą przylotów znajduje się parking Short Stop (P6). Pierwsze 15 minut postoju jest bezpłatne, każde następne 13 minut kosztuje 2 – 2,5 euro.

Bardzo dobrym sposobem dotarcia na lotnisko jest pociąg. Stacja kolejowa znajduje się dokładnie pod budynkiem terminala. Pociągi na lotnisko odchodzą z Dworca Centralnego, Amsterdam Zuid i centrum konferencyjnego Amsterdam RAI. Podróż trwa ok. 25 minut. Dostępne są połączenia nocne Na stacji pod lotniskiem Schiphol zatrzymują się również pociągi międzynarodowe z Niemiec i Belgii.

Na lotnisko można także dotrzeć autobusem. Połączenia obsługują autobusy Schiphol Sternet, odjeżdżające z Dworca Centralnego. Dostępnych jest kilka rodzajów autobusów: standardowe i ekspresowe – Interliner.

Lotniska Schiphol oferuje połączenia na wszystkie kontynenty: do Europy, Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej, USA, Kanady, Australii i na Grenlandię. Bezpośrednie loty z Polski dostępne są z lotnisk w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Lotnisko Schiphol posiada jeden terminal podzielony na 3 hale. Z hal wychodzą tzw. pirsy z bramkami i rękawami. Możliwe jest przejście z jednego pirsu do drugiego bez kontroli celnej i kontroli bezpieczeństwa. Na terenie terminala pasażerowie mogą korzystać z punktów informacyjnych, biur podróży, wypożyczalni samochodowych, punktów obsługi finansowej, banku, punktu pierwszej pomocy, apteki, licznych sklepów, barów i restauracji. W obrębie terminala znajduje się kasyno, gabinety masażu i mały oddział  Rijksmuseum. Poza wyznaczonymi miejscami obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Na terenie terminala dostępna jest darmowa sieć WiFi. Funkcjonują również stanowiska internetowe.

W obrębie terminala znajdują się dwa hotele: Mercure Schiphol i Yotel.

Dane kontaktowe:

Luchthaven Schiphol
Postbus 7501
1118 ZG Schiphol
Nederland

Numery telefonów:

0900-0141 – z numerów holenderskich
+31-207940800 – spoza Holandii

A
B

Lotniska

routes

Lotniska